Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2020 14:03
Xbox Series S
5193V

Xbox Series S (Lockhart) ma zostać wkrótce zaprezentowany. Next-gen w doskonałej cenie?

Microsoft oficjalnie zaprezentował Xbox Series X, ale systematycznie pojawiają się plotki dotyczące drugiego next-gena. Xbox Lockhart określony w ostatnich plotkach jako Xbox Series S nadal nie został zaprezentowany, ale pokaz ma odbyć się wkrótce – Phil Spencer ma zaprezentować sprzęt w bardzo dobrej cenie.

Już w 2018 roku pojawiły się plotki, według których Microsoft chce zaprezentować dwie konsole nowej generacji. Wiadomość w ubiegłym roku została potwierdzona przez kilka redakcji blisko współpracujących z korporacją z Redmond, ale wciąż czekamy na ruch Amerykanów.
Ten ma nadejść już w niedalekiej przyszłości – tak przynajmniej twierdzi Dealer Gaming, który otrzymał wiadomość, że sprzęt zostanie wkrótce zaprezentowany. Xbox Series S (Lockhart) miałby oferować 4 teraflopy mocy obliczeniowej (Navi + Zen od AMD), ale zastosowana technologia sprawi, że sprzęt będzie bardziej wydajny od Xboksa One X.

Już wcześniej pojawiły się przecieki, według których platforma choć nie będzie oferować wyjątkowej liczby teraflopów, to jednak inżynierowie zadbają o między innymi wbudowany w sprzęt ray tracing oraz wiele innych technik pozytywnie wpływających na jakość rozgrywki.

Co najważniejsze – zdaniem informatora, Xbox Series S (Lockhart) ma kosztować zaledwie 300 dolarów. Nie możemy oczywiście mówić o bezpośrednim przeliczniku (1152 zł), ponieważ musimy pamiętać o podatku, ale sprzęt w ostateczności może być wyjątkowo ciekawą opcją dla klientów zainteresowanych nową generacją.

Xbox Series S + Xbox Game Pass dla podstawowych wrażeń, a Xbox Series X + Xbox Game Pass dla wszystkich atrakcji? Brzmi jak dobry plan.

Na naszym serwisie przeczytacie także inne informacje o Xboksie:

Źródło: https://wccftech.com/xbox-series-s-lockhart-details/

Tagi: Xbox Lockhart Xbox Series S xbox series x