Iza Łęcka Iza Łęcka 11.03.2020 10:06
Sony Gry Ekskluzywne
4021V

Sony zmienia zasady dzięki poczynaniom Microsoftu. Analityk zapowiada roszady na rynku ekskluzywnych gier

Zaoferowanie Horizon Zero Dawn graczom na PC jest szeroko komentowane przez naszą branżę. Michael Pachter jest przekonany, że Sony zdecydowało się na zmiany za sprawą decyzji Microsoftu. W najbliższych latach mamy dostrzec spore przekształcenia na rynku gier ekskluzywnych.

W dniu premiery Horizon Zero Dawn nikt nie mógł nawet marzyć o debiucie gry na PC. Od 2017 roku wiele się zmieniło, a obecnie włodarze Sony pragną zaproponować swoje produkcje graczom na Steam. Hermen Hulst już wczoraj stwierdził, że pomimo szeroko zakrojonych planów i eksperymentów ze strony japońskiej korporacji, PlayStation nie zrezygnuje z gier ekskluzywnych.

Decyzję skomentował Michael Pachter, analityk Wedbush Securities, który nie ukrywa, że Sony w końcu dostrzegło nowy rynek:

„Sądzę, że Sony ma nadzieję, że społeczność PlayStation nadal będzie kupować konsole i gry first-party, ale również zdaje sobie sprawę, że istnieje rynek poza sprzedażą produkcji na konsole.”

Analityk twierdzi, że działania Microsoftu skłoniły Sony do zmian - to decyzje podjęte przez amerykańską korporację miały wpłynąć na roszady w poczynaniach Japończyków i sporej zmianie w polityce ekskluzywności gier. Michael Pachter dodatkowo podkreśla, że właśnie jesteśmy świadkami dużych modyfikacji na rynku gier ekskluzywnych – możliwe, że będziemy otrzymywać mniej gier na wyłączność od zespołów third-party, jednak producenci konsol będą przejmować kolejne studia, by zwiększać swoje możliwości first-party.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps4-exclusives-on-pc-prompted-by-microsofts-positioning-pachter

Tagi: ekskluzyw gry ekskluzywne Michael Pachter Microsoft sony