Iza Łęcka Iza Łęcka 09.03.2020 09:27
Adam Boyes PlayStation
2712V

Wojna PlayStation z Xboksem jest wyniszczająca. Były dyrektor PlayStation nie tęskni za konsolową rywalizacją

Fani PlayStation i sympatycy Xboksa wciąż rywalizują ze sobą na różnych frontach, ale w „konsolowych wojnach” uczestniczą także szefowie obu marek. Adam Boyes w ostatniej wypowiedzi wspomniał o niezwykle wyniszczającej roli konkurencji pomiędzy gigantami branży gier.

W 2020 roku na rynku zadebiutują dwie konsole nowej generacji. Sony oraz Microsoft szykują się do bezpośredniej rywalizacji o zainteresowanie i uznanie klientów – Adam Boyes wspomniał o dużych problemach, z którymi wiąże się wprowadzenie na rynek nowych urządzeń.

Kanadyjczyk był wiceprezesem ds. publikacji i relacji z deweloperami w Sony Interactive Entertainment, który miał okazję uczestniczyć w prezentacji PlayStation 4 – dodatkowo, możecie kojarzyć Boyesa ze sławetnego materiału prezentującego jak wymieniać gry na PS4.

Boyes podczas rozmowy z dziennikarzem USgamer wspominał o pracy w PlayStation i podkreślił, że choć ten czas był wspaniały, bo mógł stworzyć znakomity zespół, to było to dla niego bardzo wymagające:

„Poświęciłem temu wszystko. Podobało mi się to. Zbudowałem niesamowity zespół, zebrałem niesamowite doświadczenie. [...] Więc możesz myśleć, że mam FOMO [skrót od ang. fear of missing out oznaczający strach przed tym, co nas omija – red], że nie jestem tego częścią, ale tak naprawdę nie jest. Było tyle stresu i sądzę, że cała koncepcja konsolowej walki całkowicie mną zawładnęła. Staje się to wszystkim, o czym człowiek myśli.”

Były dyrektor wykonawczy PlayStation zaznaczył, że dostarczenie na półki sklepowe PS4 i promocja urządzenia niosła za sobą wiele poświęceń i była czasem, podczas którego nie mógł myśleć o niczym innym. Najważniejsze było dotarcie do jak największej bazy klientów.

W swoim czasie Phil Spencer – szef marki Xbox – w zupełnie innych słowach wypowiedział się o „wojnie konsolowej” twierdząc, że tak naprawdę nic takiego nie istnieje.

W temacie next-genów możecie również przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/former-playstation-boss-doesnt-miss-the-console-wa/1100-6474526/

Tagi: adam boyes playstation playstation 4 ps4 xbox xbox one