Iza Łęcka Iza Łęcka 11.03.2020 07:00
E3 2020 logo
1059V

E3 2020 zostanie wkrótce anulowane. Koronawirus wpłynie na wielką imprezę

To tylko „kwestia czasu”, gdy E3 2020 zostanie anulowane. Taką wiadomość opublikował Jason Schreier, który uważa, że ostateczna decyzja może nadejść już wkrótce. Wydawcy nie mogą dłużej czekać, a epidemia w Stanach Zjednoczonych zbiera coraz większe żniwa.

Koronawirus paraliżuje kolejne wydarzenia publiczne na całym świecie, część imprez zostaje odwołanych lub zmieniany jest ich plan. Choć E3 2020 odbędzie się dopiero w drugiej połowie czerwca, wydawcy najprawdopodobniej nie mogą dłużej czekać na konkretne informacje od organizatorów.

W nocy Devolver Digital wrzucił na Twitter krótką wiadomość, która ma zachęcić wszystkich do anulowania rezerwacji na loty oraz hotele związane z przyjazdem na E3 2020. Po chwili wiadomość skomentował dziennikarz Kotaku, który w trzech wiadomościach wytłumaczył sytuację.

Jason Schreier słyszał już od kilku deweloperów i wydawców, że E3 zostanie anulowane, a ESA czeka tylko na dogodny moment z ogłoszeniem decyzji – choć dziennikarz podkreśla, że brakuje jeszcze pełnej zgodności i padają opinie, że nadal organizatorzy nie są pewni i czekają na rozwój sytuacji konsultując się z wydawcami.

Zdaniem Schreiera odwołanie E3 to „tak czy inaczej, tylko kwestia czasu” i już dwie osoby zapowiedziały mu, że jedno z największych corocznych świąt graczy zostanie anulowane jutro rano. Redaktor zaznaczył, że nawet jeśli wiadomość nie zostanie ogłoszona w ciągu najbliższych godzin, dla wydawców jest to moment na zdecydowane działania, bowiem nie mogą dłużej czekać.

Jeśli informacje zostaną potwierdzone, a wiele wskazuje na to, że zostaną, wiadomość może być fatalna nie tylko dla organizatorów E3, ale również wszystkich graczy – właśnie na E3 2020 mogliśmy oficjalnie spojrzeć na gry zmierzające na nową generację, a Microsoft pewnie ogłosiłby ostateczne szczegóły dotyczące Xboksa Series X. W tej sytuacji wydawcy będą zmuszeni do przedstawienia swoich produktów na sieciowych wydarzeniach.

Temat problemów E3 kilka dni temu na portalu przedstawił Roger - zapraszam do jego publicystyki. 

Sprawdźcie kolejne informacje związane z koronawirusem:

Źródło: Jason Schreier

Tagi: E3 e3 2020 koronawirus