Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.03.2020 10:30
SXSW 2020
361V

SXSW 2020 odwołane w związku z epidemią. Sega przesuwa Sonic Panel

Wiele ważnych branżowych imprez (m.in. GDC 2020) zostało już odwołanych w związku z obawami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Okazuje się, że nie odbędzie się również SXSW 2020.

Wiemy już, że impreza SXSW 2020, która miała się rozpocząć 13 marca, nie odbędzie się w tym roku. Zadecydowały o tym władze miasta Austin w Teksasie, które uznały odwołanie imprez masowych w najbliższych tygodniach za metodę zapobiegania rozprzestrzeniania koronawirusa.

"Władze Austin odwołały marcowe imprezy masowe, w tym SXSW i SXSW EDU.

Jesteśmy załamani, że musimy się z wami podzielić takim ogłoszeniem. To pierwszy raz od 34 lat, kiedy marcowe wydarzenie się nie odbędzie" - napisał organizator SXSW.

Sega zapowiedziała już, że planowany na SXSW panel związany z marką Sonic i tak się odbędzie "w nowym formacie" (zapewne w formie livestreama). Sonic Panel ma zostać przeprowadzony w kwietniu.

Cały czas pod znakiem zapytania znajduje się E3 2020. Póki co organizatorzy czerwcowej imprezy potwierdzają, że wydarzenie jest aktualne. Możliwe jednak, że dojdzie do przesunięcia terminu E3 2020, bo władze stanowe Kalifornii ogłosiły w ostatnich dniach, że wprowadzają stan wyjątkowy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Tagi: koronawirusa sonic sxsw targi