Iza Łęcka Iza Łęcka 10.03.2020 08:12
DOOM 64
1489V

DOOM 64 nie jest zwykłym portem. Twórcy stworzyli zupełnie nowy rozdział historii

Twórcy DOOM 64 potwierdzają spore rozbudowanie produkcji. Do zestawienia ulepszeń możemy dodać zupełnie nowy rozdział historii, który pozwoli graczom doświadczyć spotkania z pewną przeciwniczką. Fani mogą liczyć nawet na 1000 fps-ów.

Gracze skupiają się na nadciągającej premierze DOOM Eternal, ale fani klasyki powinni do tego kosza krwawych rozmaitości zaliczyć Doom 64. Gra będzie dostępna za darmo dla klientów najnowszej pozycji id Software – nowe wydanie produkcji z 1997 roku może okazać się nie lada przyjemnością.

James Haley odpowiedzialny za nowe wydanie DOOM 64 potwierdził, że deweloperzy nadali retro oprawie nowoczesnego wyglądu, a na dodatek zajęli się stworzeniem zupełnie nowego rozdziału kampanii. Po zakończeniu głównego wątku DOOM 64, główny bohater stanie w szranki z kolejną demoniczną antagonistką.

Twórcy zajęli się dopracowaniem takich aspektów jak fizyka demonów czy odblokowanie płynności animacji – gra może być uruchomiona w 120 lub nawet powyżej 1000 fps-ów. Cały DOOM 64 został opracowany, by zapewnić jak najstabilniejszą rozgrywkę. Zespół wykorzystał nawet jedną z technik, która została wspomniana w osobistych notatkach Johna Carmacka w 1997 roku.

Deweloperzy rozsądnie rozwikłali zagadnienie błędów i zdecydowali się przenieść niektóre bugi z oryginału – te męczące i wpływające negatywnie na doświadczenie zostały usunięte, jednak niektóre powrócą.

Sprawdźcie informacje o DOOM Eternal w naszym serwisie:

Źródło: https://www.usgamer.net/articles/exclusive-doom-64-devs-reveal-the-port-will-include-a-brand-new-chapter

Tagi: Doom 64 id Software Midway Games