Doom 64

Doom 64

7,9
26 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.5
XONE 8.0
NS 7.8
PC 8.2
N64 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Midway Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Horror
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
12.02.1997
Europa:
12.02.1997
Polska:
1997
Producent:
Midway Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Horror
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
12.02.1997
Europa:
12.02.1997
Polska:
1997

Doom 64 - opis gry

Doom 64 jest strzelaniną FPP, którą zarówno stworzyło jak i wydało studio Midway Games. Jest to spin-off znanej serii o walce Bezimiennego Komandosa z kosmitami. Tytuł ukazał się pierwotnie na Nintendo 64. Jego zremasterowana wersja trafiła z kolei po latach na PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej oraz drugiej części serii, oddział komandosów postanawia zbombardować dwa księżyce Marsa (Phobos i Deimos) w celu pozbycia się resztki armii demonów. Niestety operacja się nie udała - coś przetrwało atak i prześlizgnęło się niezauważenie do bazy ludzi. Dzięki umiejętności wykreowania krwiożerczej hordy, zabiło całą grupę marines. Jedyną osobą, która przeżyła demoniczny napad jest dobrze nam znany Bezimienny Żołnierz.

Systemowo gra jest prawie taka sama jak jej poprzedniczki - musimy przejść 32 poziomy, w których zabijamy krwiożercze demony, szukamy broni/kluczy czy przełączamy dźwignie w celu dostatnia się do innych miejsc danego obszaru. Innowacją tejże produkcji jest jej klimat, który wydaje się być bardziej mroczny niż w pierwszej czy drugiej części serii. Rodzaje stworów oraz arsenału mogą wydawać się znajome z wyglądu, ale doczekały się solidnego liftingu.

Pomimo dość ciekawej oprawy audio-wizualnej oraz mocnego klimatu, Doom 64 nie był dobrze znaną grą tego przerażającego uniwersum. Recenzenci wytykali produkcji brak możliwości patrzenia się w górę/dół, czołgania, skakania oraz trybu multiplayer. Twórcy planowali stworzyć sequel tegoż spin-offu, lecz z powodu obecności innych mocnych strzelanek na rynku (m.in. Quake II), tytuł po prostu by się nie sprzedał, więc zrezygnowano z tego pomysłu.

Wideo - Doom 64

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper