Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.03.2020 19:29
Nintendo PlayStation Sprzedane
8506V

Nintendo PlayStation sprzedane za wysoką cenę, ale sprzedawca stracił ponad 3 mln zł

Nintendo PlayStation zostało oficjalnie sprzedane. Dzisiaj z samego rana odbyła się aukcja w domu aukcyjnym Heritage Auctions i choć Terry Diebold zgarnie sporą sumkę, to może czuć bardzo spory niedosyt.

O Nintendo PlayStation pisaliśmy na portalu kilkukrotnie. Już w październiku ubiegłego roku zapowiedziano aukcję, która rozpoczęła się w połowie lutego. Sprzedawca liczył na zgarnięcie milionów, ale jak się okazuje... Terry Diebold stracił szansę na duże pieniądze.

Nintendo PlayStation sprzedane!

Nintendo PlayStation to prototyp urządzenia, którym Nintendo i PlayStation chciało podbić rynek w 1991 roku. Firmy w ostateczności się nie dogadały, ale wyprodukowano kilka egzemplarzy i Terry Diebold trafił na taką perełkę – mężczyzna wykupił gadżety na aukcji, w której znalazła się konsola. Sprzęt następnie przeleżał kilka lat na strychu, bo sam zainteresowany nie wiedział, co tak naprawdę zgarnął – wcześniej właścicielem konsoli był Olaf Olafsson, były szef Sony Computer Entertainment America.

Terry Diebold potwierdził w grudniu, że otrzymał propozycję 1,2 mln dolarów za Nintendo PlayStation, ale odrzucił propozycję, bo chciał znacznie więcej. W ostateczności aukcja nie okazała się tak popularna, jak życzył sobie tego sam zainteresowany i urządzenie zostało kupione za 360 000 dolarów (1 375 000 zł). Jest to oczywiście dobra suma patrząc na sytuację, że sprzęt leżał na strychu i nikt z niego nie korzystał, ale gdyby Terry Diebold sięgnął po pierwszą ofertę na jego koncie pojawiłoby się dodatkowe 840 000 dolarów (3 208 800 zł).

Mimo wszystko była to rekordowa aukcja – jeszcze nikt wcześniej nie zapłacił takiej kwoty za konsolę... Ale ten rezultat mógłby być znacznie większy.

Przeczytajcie wcześniejsze informacje o Nintendo PlayStation:

Źródło: https://kotaku.com/nintendo-play-station-sells-at-auction-for-360-000-1842154345

Tagi: aukcja Nintendo nintendo polska playstation sony