Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.02.2020 11:00
Nintendo PlayStation na aukcji
1672V

Nintendo PlayStation z zawrotną ceną na aukcji. Prototyp konsoli kosztuje ponad milion złotych

Nie przecierajcie oczu. Cena za Nintendo PlayStation rośnie w zawrotnym tempie. Kolekcjonerzy walczą ze sobą o dostęp do rzeczonego sprzętu, a aktualna cena jest niewyobrażalna. 

Gdy w zeszłym roku dotarły do nas informacje, jakoby prototyp jednej z rzadszych konsol, Nintendo PlayStation, miał trafić na aukcję, wszyscy spodziewaliśmy się, że za konsolę będzie trzeba wyłożyć ogromne pieniądze. Śmiem jednak twierdzić, iż mało kto spodziewał się, że ceny osiągną takie rozmiary. 

Znajdujący się na aukcji model jest prawdopodobnie jedynym, który wciąż funkcjonuje. Na sprzedaż wystawił go niejaki Terry Diebold, który dostał go swego czasu od przyjaciela pracującego w Nintendo. Ów Pan zwiedził ze sprzętem cały świat, prezentując jego działanie i opowiadając o niedoszłej kolaboracji dwóch hegemonów branży gier wideo. 

Najwyższa oferta wynosi aktualnie 350 000 dolarów (~ 1 370 000 złotych) i złożył ją niejaki Palmer Luckey. Nazwisko coś Wam mówi? Jest to współzałożyciel Oculus VR, który prywatnie kolekcjonuje konsole. Jeśli uda mu się wygrać, to wraz z wszystkimi dodatkowymi kosztami, będzie on zmuszony zapłacić 420 000 dolarów (~ 1 640 000 złotych).

Aukcja dobiegnie końca 6 marca bieżącego roku, a całość będzie oczywiście transmitowana na żywo. Kto wygra? Tego nie wiemy. Nawet jeśli jednak to właśnie Palmer zostanie nabywcą, a cena się nie zmieni, Nintendo PlayStation będzie najdroższą konsolą do gier w historii. Ma on jednak doskonałe wytłumaczenie swojego działania. Spytany o powód wyłożenia tak dużych pieniędzy na licytację, odpowiada:

Ponieważ mam największą kolekcję konsol do gier i dążę do zachowania historii fizycznych gier wideo. Perfekcyjny VR zapewni, że oryginalne wrażenia będą żyły wiecznie, ale do tego czasu musimy utrzymywać takie rzeczy przy życiu i ich funkcjonalności. 

Przeczytajcie wcześniejsze informacje o Nintendo PlayStation:

Źródło: https://comics.ha.com/itm/video-games/nintendo/nintendo-play-station-super-nes-cd-rom-prototype-sony-and-nintendo-c-1992/a/7224-93060.s

Tagi: aukcja Nintendo Nintendo PlayStation playstation