Iza Łęcka Iza Łęcka 18.12.2019 08:10
Nintendo PlayStation
2046V

Nintendo PlayStation ma kosztować miliony. Sprzedawca zdradza szczegóły aukcji

Najwięksi kolekcjonerzy gamingowych gadżetów muszą szykować się na prawdziwą ucztę. Poznaliśmy szczegóły aukcji, na którą trafi Nintendo PlayStation. Wyjątkowo limitowany sprzęt będzie kosztować miliony.

Nintendo PlayStation to legendarna konsola, która potwierdza nawiązanie współpracy pomiędzy Nintendo oraz Sony. Obie firmy w 1988 roku planowały wspólnie podbić świat tworząc konsolę, lecz w ostateczności Big N dogadało się z firmą Philips, a Sony nie mając wyjścia zaprezentowało swoje PlayStation – na początku sprzęt miał korzystać z biblioteki tytułów ze SNES-a.

Korporacje nie tylko planowały nawiązanie współpracy, a faktycznie stworzyły sprzęt, który teraz jest nazywany Nintendo PlayStation. Terry Diebold przez przypadek kupił rzadki prototyp urządzenia w 2009 roku, a w 2015 jego syn odkrył maszynę na strychu – wywołało to sporą burzę w naszej branży, jednak najlepsze wiadomości dopiero przed nami.

Terry Diebold odwiedził z Nintendo PlayStation wiele miejsc, miał okazję wozić konsolę po całym świecie, by prezentować ją kolekcjonerom oraz fanom gier, ale nie chce on tracić więcej pieniędzy. Potwierdzając wiadomość z października, mężczyzna zapowiedział wielką aukcję, na której sprzęt zostanie wylicytowany.

Nintendo PlayStation wkrótce trafi na aukcję

Znamy nawet pewne szczegóły wydarzenia: Nintendo PlayStation będzie dostępne na Heritage Auctions – jest to jeden z najpopularniejszych domów aukcyjnych w Dallas, który od stycznia tego roku zajmuje się także sprzedażą gier. Firma jest uważana za „największego na świecie licytatora przedmiotów kolekcjonerskich” i aktualnie specjaliści sprzedali zaledwie kilka znanych produkcji – The Legend of Zelda za 20 tysięcy dolarów, Bubble Bobble za 20 tysięcy dolarów, Donkey Kong 3 za 30 tysięcy dolarów, a pierwszy Mega Man został wylicytowany za 75 tysięcy dolarów. Prezes Heritage Auctions zajmuje się teraz skupowaniem gier – w samym październiku wydał ponad milion dolarów na zakup 40 kolekcjonerskich tytułów, by w przyszłości zaoferować je na swoich aukcjach.

Heritage Auctions zaprosi największych kolekcjonerów do wydania wielkich pieniędzy 27 lutego 2020 roku. Zainteresowani muszą przygotować miliony – Diebold potwierdził, że otrzymał już propozycję 1,2 mln dolarów od jednego z Norwegów, ale kwota jest zdecydowanie za mała. Terry wie, że posiada Święty Grall naszej branży, a pieniądze mają już swoje przeznaczenie – ponad milion po podzieleniu się z synem (to on znalazł sprzęt na strychu) wystarczyłby zaledwie na spłacenie długów.

Jeśli więc jesteście zainteresowani postawieniem na półce Nintendo PlayStation, musicie przygotować sporo zaskórniaków.

Polecamy także nasze teksty:

Źródło: https://kotaku.com/nintendo-play-station-prototype-will-be-auctioned-off-i-1840485537

Tagi: aukcja Nintendo Nintendo PlayStation playstation