Iza Łęcka Iza Łęcka 13.02.2020 07:30
Nintendo PlayStation
3666V

Nintendo PlayStation na aukcji. Konsola już teraz kosztuje ponad 100 000 zł

Tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłym roku – Nintendo PlayStation trafiło na aukcję. Kolekcjonerzy mogą rozbijać świnki skarbonki, gdyż urządzenie będzie kosztować rekordową sumę. Już teraz potrzeba wyłożyć przynajmniej 117 000 zł.

Terry Diebold w 2009 roku stał się właścicielem rzadkiego prototypu urządzenia. Sprzęt przez sześć lat przeleżał na strychu, jednak po tym czasie rozpoczęła się kariera jej właściciela, który zwiedził z konsolą cały świat opowiadając o niedoszłej współpracy pomiędzy Sony i Nintendo. Korporacje w 1988 roku próbowały podbić świat i wspólnie przygotować sprzęt – konsola miała oferować bogaty katalog gier.

Nintendo PlayStation to już w zasadzie relikt, który nigdy nie był szeroko dostępny, dlatego też każdy egzemplarz cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Sprzęt wylądował na aukcji – w zaledwie kilka godzin znalazł się chętny oferujący za maszynę okrągłe 30 000 dolarów (117 000 zł).

Nintendo PlayStation na aukcji

To jednak dopiero początek licytacji – już wcześniej właściciel sprzętu zapowiedział, że liczy na miliony. Pomimo propozycji opiewającej na 1,2 mln dolarów, dla Terry'ego Diebolda kwota była zbyt niska. Aukcja zatem będzie trwać przez najbliższe 22 dni, więc powinniśmy ujrzeć rekordową sumę.

Możemy podejrzewać, że ta sytuacja już się nie powtórzy, bowiem Nintendo PlayStation powstało w bardzo ograniczonej liczbie egzemplarzy – działający sprzęt jest jeszcze większym rarytasem dla kolekcjonerów. W swoim czasie właściciel pokazywał konsolę w licznych programach i prezentował jej wstępne możliwości.

Sprawdźcie materiał pokazujący Nintendo PlayStation:

Przeczytajcie kolejne informacje o Nintendo PlayStation:

Źródło: https://comics.ha.com/itm/video-games/nintendo/nintendo-play-station-super-nes-cd-rom-prototype-sony-and-nintendo-c-1992/a/7224-93060.s

Tagi: aukcja Nintendo Nintendo PlayStation playstation