Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.10.2019 22:30
Nintendo PlayStation trafi na sprzedaż
11189V

Nintendo PlayStation trafi na sprzedaż. To może być najdroższa konsola w historii

Już wkrótce każdy zainteresowany będzie mógł postawić w swoim domu prototyp Nintendo PlayStation. Legendarne urządzenie trafi do sprzedaży i możemy podejrzewać, że ostateczna cena będzie niezwykle wysoka.

W 1988 roku Nintendo i Sony zawarło umowę na przygotowanie specjalnej konsoli. SNES-CD lub jak później okrzyknięto sprzęt „Nintendo PlayStation” miał być urządzeniem łączącym możliwości obu korporacji. Sony jednocześnie rozwijało pierwsze PlayStation, ale Nintendo zdecydowało wycofać się z projektu. Gdy Sony w 1991 roku na Consumer Electronics Show zaprezentowało PlayStation, które miało być kompatybilne z grami ze SNES-a, Nintendo następnego dnia ujawniło współpracę z firmą Philips. W rezultacie wspólny projekt nigdy nie trafił do sprzedaży.

W 2015 roku Terry Diebold potwierdził kupienie na aukcji oryginalnego prototypu „Nintendo PlayStation” - sprzęt był własnością Ólafura Jóhanna Ólafssona (były prezes Sony Interactive Entertainment) i to właśnie Diebold chce teraz sprzedać konsolę. Urządzenie odtwarza tytuły z Super Famicoma, posiada swój testowy cartridge, a w zestawie znajduje się kontroler Super Famicoma oznaczony jako „Sony/PlayStation”.

Jeszcze nie otrzymaliśmy dokładnych szczegółów aukcji, ale możemy podejrzewać, że Nintendo PlayStation będzie wyjątkowo drogim sprzętem. Do walki o gadżet powinni stanąć najbogatsi kolekcjonerzy, ponieważ Sony i Nintendo stworzyło zaledwie 200-300 prototypów.

Warto sprawdzić:

Źródło: Twitter

Tagi: Nintendo nintendo playstation Sony