Iza Łęcka Iza Łęcka 02.03.2020 07:00
PS5 Pro i PS5
5557V

PS5 Pro ma konkurować mocą z Xbox Series X. Sony i Microsoft mogą szykować po 2 next-geny

Gracze wciąż wyczekują prezentacji PS5, tymczasem systematycznie pojawiają się niepotwierdzone informacje dotyczące nowej konsoli Sony. Najnowsze szczegóły przedstawione z interesującego źródła sugerują, że Sony chce wrzucić na rynek dwa next-geny. PS5 Pro ma posiadać moc podobną do Xbox Series X.

Microsoft przedstawił szczegółowe informacje dotyczące Xbox Series X, jednak wciąż pozostaje nam wyczekiwać na ruch Sony. Konkrety dotyczące japońskiej platformy przedstawił VFXVeterana, który już wcześniej zasłynął z kilku głośnych przecieków i jest zweryfikowanym użytkownikiem forum NeoGAF. Informator potwierdził szczegóły ujawnione wcześniej przez Zenji Nishikawa – japoński dziennikarz jako jeden z pierwszych zapowiedział Nintendo Switch Lite, wspomniał o specyfikacji technicznej PlayStation 4 Pro, a w ubiegłym roku informował o dwóch next-genach Sony.

PS5 i PS5 Pro w planach Sony?

VFXVeterana uważa, że Sony oraz Microsoft planują po dwa next-geny – urządzenia mogą trafić wspólnie na rynek, by generacja przetrwała cały siedmioletni cykl. Producenci chcą zapewnić mocniejsze (droższe) oraz słabsze (tańsze) wydania. Xbox Seriers X z 12 teraflopami mocy jest główną konsolą Microsoftu, ale na rynku pojawi się także jego słabsza wersja.

Podobną strategię planuje Sony. PS5 z 9 teraflopami będzie „bazową” konsolą, jednak na rynku zadebiutuje także mocniejsze wydanie (PS5 Pro?), które pod względem wydajności będzie rywalizować z Xbox Series X. Japońska korporacja prawdopodobnie planuje wprowadzenie dwóch konsol, dlatego też w Sieci regularnie pojawiają się informacje o 9 lub 12 TFLOPS dla konsoli Sony.

Informator nie posiada jeszcze szczegółowych danych dotyczących premiery oraz cen, ale PS5 Pro i Xbox Series X mają być drogie i mogą kosztować nawet 600 dolarów.

Nowa generacja dla każdego?

Pierwsze plotki o PS5 Pro pojawiły się już w ubiegłym roku, słyszeliśmy także o konsoli z mocą na poziomie 9 teraflopów, ale w żadnym wypadku nie możemy mówić o potwierdzonych informacjach. Źródło jest jak najbardziej interesujące, a szczegóły brzmią całkiem sensownie – konsole nowej generacji mają być mocne, co przełoży się na ich cenę, a wrzucenie na rynek dwóch wersji może okazać się korzystną propozycją dla szerszego grona odbiorców. Bylibyśmy w tej sytuacji świadkami precedensu, jednak trzeba pamiętać, że takim będzie już pełne wsparcie wstecznej kompatybilności (gry + sprzęt), którą zapowiedział już Microsoftu, a wkrótce ma potwierdzić także Sony.

Sprawdźcie kolejne wiadomości związane z Sony:

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-pro-set-to-launch-alongside-regular-ps5-rumor/

Tagi: Microsoft PS5 ps5 pro Sony Xbox Xbox Series X