Iza Łęcka Iza Łęcka 06.03.2020 08:02
Xbox PlayStation Logo
1508V

PS4 i Xbox One ze świetnym wynikiem. AMD potwierdza dużą różnicę sprzedanych konsol

AMD współpracuje z Sony i Microsoftem od wielu lat dbając o APU dla PS4 i Xboksa One. W rezultacie korporacja zna dokładne dane sprzedaży obu platform - podczas spotkania z dziennikarzami Lisa Su potwierdziła konkrety.

Na aktualnej generacji deweloperzy zaoferowali szereg fantastycznych gier, co przekładało się również na sprzedaż konsol aktualnej generacji. Sony oraz Microsoft współpracowali z AMD przy projektowaniu PlayStation 4 i Xboksa One, dzięki czemu dla producenta dokładne dane dotyczące sprzedaży urządzeń nie są żadną tajemnicą.

Lisa Su na Financial Analyst Day 2020 potwierdziła wyniki dotyczące wysyłki PS4 i Xboksa One. Według szacunków dyrektor generalnej AMD, giganci branży gier dostarczyli na rynek ponad 150 mln sztuk konsol aktualnej generacji.

Przedstawiony wynik wydaje się jak najbardziej istotny – Sony potwierdziło w ostatnim komunikacie dostarczenie 108,9 mln sztuk PlayStation 4, tymczasem Microsoft od dłuższego czasu nie podaje dokładnych wyników Xboksa One. Nie wiemy ile wynosi „+” w rachunkach AMD, jednak możemy przyjąć, że korporacja z Redmond zapewniła przynajmniej 41,1 mln Xboksów One.

Ostateczny rezultat może być o kilka milionów większy, jednakże wskazane dane pokrywałyby się z szczegółami przedstawianymi przez analityków, którzy wspominali o dużej rozbieżności w wynikach sprzedaży PS4 i Xboksa One.

PS4 Xbox sprzedaż AMD

Wiadomości, które również mogą Was zainteresować:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/03/ps4-xbox-one-amd-shipments/

Tagi: Microsoft ps4 sony sprzedaż sprzedaż konsol xbox one