Iza Łęcka Iza Łęcka 26.02.2020 07:01
FIFA 20 Copa Libertadores
2008V

FIFA 20 może wpłynąć na wykluczenia z Copa Libertadores. Drużyny postawione pod ścianą

W FIFA 20 pojawi się duża aktualizacja wprowadzająca Copa Libertadores, co może stanowić spory problem dla wielu czołowych drużyn biorących udział w tych międzynarodowych rozgrywkach. Według ESPN Brazil, przez grę EA Sports z prawdziwego turnieju mogą zostać wyrzucone znane zespoły.

EA Sports w końcu zakończyło ustalenia z organizatorami Copa Libertadores, dzięki czemu duża aktualizacja FIFA 20 wprowadzi do gry turniej oraz pozwoli graczom wcielić się w znane zespoły. Sytuacja jest jednak niezwykle problematyczna, gdyż zdaniem informatorów ESPN Brasil – część drużyn wcześniej dogadało się z Konami i nie może teraz oddać praw do wizerunku swoich piłkarzy EA Sports.

FIFA 20 wpłynie na Copa Libertadores

Może to poważnie wpłynąć nie tylko na wirtualny Copa Libertadores, ale również na prawdziwe rozgrywki – organizatorzy podobno mieli zagrozić zakazem uczestniczenia w oficjalnych rozgrywkach wszystkim drużynom, które nie udostępnią praw EA Sports.

Część drużyn już dogadało wszelkie szczegóły z Konami, jednak obecnie mogą zostać wyrzucone z Copa Libertadores i Copa Sudamericana. ESPN podaje, że z problemami mierzą się Athletico-PR, Atletico-MG, Corinthians, Palmeiras oraz Sao Paulo. Twórcy PES-a dogadali się także z Flamengo (mistrzowie Copa Libertadores), Boca Juniors, River Plate oraz Colo Colo – Konami zagwarantowało sobie wyłączność na wizerunki piłkarzy tych zespołów.

Sytuacja zmusi władze drużyn do wypłacenia wysokich odszkodowań Konami za złamanie umów pod przymusem wykluczenia z Copa Libertadores. Problem przyjmuje całkiem sporą skalę – gra EA Sports może wpłynąć na prawdziwe rozgrywki.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z Electronic Arts i serią FIFA:

Źródło: https://www.espn.com/soccer/conmebol-copa-libertadores/story/4058328/fifa-20-conmebol-threaten-ban-to-club-who-withhold-naming-rights-sources

Tagi: Copa Libertadores EA Sports Electronic Arts FIFA 20 konami