Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.03.2020 14:31
Wiedźmin 3: Dziki Gon oprawa
19554V

Wiedźmin 3 z kapitalną oprawą. Gra dorównała zwiastunowi z 2013 roku

Wiedźmin 3: Dziki Gon od premiery przeszedł długą drogę, ale niektórzy fani nadal decydują się na dodatkową pracę nad grą, by zadbać o nowe efekty lub doprowadzić produkcję do oczekiwanego rezultatu. Jeden z twórców modów postanowił spędzić wolne wieczory, by zadbać o jakość oprawy, którą widzieliśmy podczas ceremonii rozdania nagród VGX w 2013 roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował ze świetną oprawą, ale pewnie wielu naszych czytelników pamięta zwiastun prezentowany przez CD Projekt RED w 2013 roku. Na ceremonii rozdania nagród pokazano inny styl artystyczny – twórcy w ostateczności zdecydowali się na bardziej kolorową oprawę z mniej efektownym oświetleniem.

Twórca VGX Lighting Mod postanowił odtworzyć oprawę, którą widzieliśmy na trailerze i choć nie mógł zadbać o 100% odtworzenie grafiki, to jednak udało mu się zapewnić bardziej realistyczną scenerię ze znacznie lepiej wyglądającym oświetleniem – szczególnie dobrze widać różnicę na porównaniu scen.

Aktualnie VGX Lighting Mod działa wyłącznie w dwóch regionach (Velen i Novigrad), ale twórca zamierza dalej pracować nad odświeżeniem oprawy całego Wiedźmina. Co ciekawe, autor podczas projektowania nie mógł zobaczyć każdego miejsca z gry CD Projekt RED, więc musiał po prostu skorzystać z ogólnej koncepcji, którą widzieliśmy na wspomnianym zwiastunie.

Jak widać Wiedźmin 3: Dziki Gon nadal może bardzo pozytywnie zaskoczyć. Pewnie nie każdy zdecyduje się ponownie wskoczyć w buty Geralta, ale zainteresowani powinni udać się na witrynę Nexus Mods.

Sprawdźcie kolejne informacje o Wiedźminie:

Źródło: https://wccftech.com/the-witcher-3-new-impressive-lighting-mod/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED grafika mod modyfikacje oprawa Wiedźmin 3: Dziki Gon