Iza Łęcka Iza Łęcka 28.02.2020 12:54
Project xCloud
802V

Project xCloud może zapewnić streaming gier z PC. Microsoft rzuca rękawicę GeForce NOW

GeForce NOW stanowi znakomitą opcję dla graczy na PC, którzy w prosty sposób mogą przenieść swoje wrażenia z monitorów chociażby na urządzenia mobilne. Microsoft jednak może podążyć tą samą drogą - Project xCloud ma również wspierać tytuły z komputerów osobistych.

NVIDIA zaskoczyła premierą GeForce NOW, usługa oferuje bowiem darmową opcję, dzięki której gracze mają możliwość ogrywania produkcji z PC na różnych urządzeniach. Nie wymagane jest płacenie abonamentu – tylko co 60 minut gracze muszą przerwać rozgrywkę.

Prawdopodobnie Microsoft idzie śladami konkurencji i planuje podobną inicjatywę. Właśnie mają trwać testy nowej funkcji w Project xCloud, dzięki której streamingowa usługa Phila Spencera również pozwoli na włączanie tytułów z PC. Już teraz możemy bez problemu przesyłać rozgrywkę z Xboksa chociażby na smartfony, ale już wkrótce opcja może zostać rozszerzona i zintegrowana z xCloudem. Nadal nie znamy szczegółów między innymi obranego modelu biznesowego i czekamy na pełną prezentację nowości, jednak informacjami podzielił się Brad Sams – redaktor Thurrott.com często posiada zakulisowe wieści dotyczące Microsoftu.

Korporacja z Redmond posiada przynajmniej kilka opcji, które mogą sprawnie i wygodnie połączyć Project xCloud oraz komputery osobiste, ale ujawnienia wszystkich konkretów możemy się spodziewać w następnych miesiącach. Testerzy wciąż chwalą chmurę, więc Microsoft powinien coraz śmielej wprowadzać usługę do salonów kolejnych graczy.

Sprawdźcie następne informacje związane z Microsoftem:

Źródło: https://www.thurrott.com/games/xbox/230851/the-road-ahead-for-project-xcloud

Tagi: geforce now microsoft Project xCloud