Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.02.2020 00:30
Diablo 4 nowości
7515V

Diablo 4 z pełnym wsparciem kooperacji oraz z padami na PC. Blizzard prezentuje nowych przeciwników

Blizzard przypomina światu o Diablo 4. Twórcy prezentują progres produkcji i zapowiadają nowości – w pełnej wersji gry zmierzymy się z nowymi przeciwnikami. Studio potwierdza, że bardzo poważnie traktuje uwagi społeczności.

Blizzard zapowiadając Diablo 4 potwierdził, że w kolejnych miesiącach deweloperzy będą stale informować graczy o nowościach oraz podjętych decyzjach. Zespół odpowiedzialny za grę chce mieć pewność, że zapewni tytuł, który zostanie odpowiednio odebrany przez wszystkich zainteresowanych.

Diablo 4 z istotnymi zmianami i kooperacją

Twórcy potwierdzili, że otrzymali wiele zróżnicowanych opinii dotyczących ekwipunku. Blizzard nie zamierza już zapewnić różnych wielkości broni, ale zespół wciąż pracuje nad poprawą wizerunku przedmiotów, tak by każdy element był jak najlepiej widoczny. Studio myśli nawet o modelach 3D, jednak ten element będzie jeszcze dopracowany – celem autorów jest zapewnienie realistycznego interfejsu użytkownika, który pozwoli w łatwy sposób operować zdobytymi przedmiotami.

Studio dostrzega także potrzebę przypisania ataku do innego przycisku (nie będzie to tylko lewy przycisk myszki), tak by oddzielić ruch od ciosów. Diablo 4 zapewni graczom swobodę personalizacji umiejętności do wybranych klawiszy.

Diablo 4 otrzyma w zasadzie dwa HUD-y – na PC otrzymamy opcję zmiany ustawienia, by wrzucić wszystkie ikony (w tym zdrowie/manę) na środek ekranu lub zostawić całość na lewej stronie. W przypadku konsol skorzystamy tylko z tej drugiej opcji.

Diablo 4 nowości 1

Diablo 4 nowości 1

Blizzard nie ukrywa, że pierwszy raz w historii Diablo 4 jest rozwijany jednocześnie na PC i konsole. Z tego powodu firma postanowiła przygotować pełne wsparcie kontrolerów dla komputerów osobistych – gracze otrzymają wybór i będą mogli korzystać z dostosowanego do padów interfejsu.

Fani mogą także liczyć na zabawę w lokalnej kooperacji. Jest to ważny element dla Blizzarda, więc od samego początku tryb kanapowej kooperacji pozwoli dwóm graczom przemierzać kolejne lokacje – fani otrzymają opcję otwierania dwóch drzewek rozwoju jednocześnie, tak by nikt nie musiał czekać na swoją kolej z rozwojem herosa.

Diablo 4 nowości 4

Diablo 4 wprowadzi kanibali!

Twórcy Diablo 4 stanęli przed trudnym zadaniem rozbudowania zestawu przeciwników, ponieważ świat nowego Diablo będzie większy. Teraz każda „rodzina potworów” otrzyma więcej indywidualnych cech, by pokazać graczom wielkie różnice pomiędzy różnorodnymi stworami. Gracze mogą oczekiwać nie tylko innych ataków, ale zupełnie odświeżonego zachowania.

Wśród nowych przeciwników pojawią się kanibale – Blizzard zadbał o krwiożerczych rywali, którzy po zabiciu oponentów będą karmić się jego ciałem, by jeszcze bardziej podsycić głód zabijania. W tej „rodzinie” pojawią się cztery jednostki, ale nie znajdziemy tutaj strzelających wojowników – zamiast tego kanibale będą doskakiwać do bohatera skracając dystans i zadając duże obrażenia.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://news.blizzard.com/en-us/diablo4/23308274/diablo-iv-quarterly-update-february-2020

Tagi: Blizzard Entertainment Diablo 4