Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.02.2020 18:52
Void Edge
1032V

Rainbow Six Siege wkrótce otrzyma Operację Void Edge. Zwiastun pokazuje operatorów

Ubisoft nie zamierza nas trzymać dłużej w niepewności. Francuska korporacja opublikowała pierwszy zwiastun, który pokazuje operatorów zmierzających do Rainbow Six Siege. Gracze mogą liczyć na dwójkę specjalistów z Operacji Void Edge.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ma już swoje lata, ale Ubisoft nie zamierza zrezygnować ze strzelanki. Twórcy właśnie zaprezentowali Operację Void Edge, której pełna prezentacja odbędzie się 15 lutego podczas dużego turnieju Six Invitational.

Ubisoft postanowił zareagować na przecieki i pokazuje nadciągających operatorów. Gracze wcielą się w Oryxa (obrońcę) lub Ianę (atakującą) – potwierdziły się tym samym wcześniejsze przecieki, które zapowiadały bardzo interesujących żołnierzy.

Studio opublikowało ciekawą zapowiedź, która podkreśla, że tym razem otrzymamy dwie zupełnie inne postacie – z jednej strony jest to Iana korzystającą z nowoczesnych technologii, a z drugiej Oryxa typowego osiłka rozwalającego głową ściany:

Iana była niczym otwarta księga – rodzina inżynierów, świetne wyniki na studiach po usunięciu z sił powietrznych z przyczyn, na które nie mogła mieć wpływu. Trzeba być zawodowcem, żeby spokojnie dać się wynieść na orbitę, przynajmniej w sensie technicznym. Iana jest stabilna, pewna siebie i przewidywalna, ale nie oznacza to, że jej taktyka nigdy się nie zmienia. Podoba mi się to, co dotychczas widziałem i nie mogę się doczekać krzyżowania jej planów podczas przyszłych meczów w celu zebrania danych wywiadowczych.

Oryx to zupełnie inna historia. Właściwie to niemal jej nie ma. Wiem, że polecał go Kaid, że w Fortecy pełni funkcję zastępcy dowódcy i ufam pańskiej ocenie. Mimo wszystko te 15 lat, podczas których ma żadnej wzmianki o nim ani w lokalnych, ani w ogólnoświatowych aktach mocno mnie niepokoi. Poznałem go. Lubię go, przynajmniej ten aspekt jego osobowości, który chce mi pokazywać. Problem polega na tym, że ten człowiek to zagadka, a w swoim zawodzie nie lubię mieć do czynienia z zagadkami. Dostaję od nich wrzodów. Ale jeśli rozważamy dobro drużyny, zdecydowanie wolę go mieć po swojej stronie niż po stronie kogokolwiek innego. Powiem szczerze – dzięki możliwości bliższej obserwacji podczas jego akcji w terenie zdobędę dane, dzięki którym stłumię swój wewnętrzny niepokój.

Ubisoft bardzo dobrze buduje hype i pokazuje wstępne możliwości postaci. Na wspomnianym Six Invitational spojrzymy na pełną prezentację obu specjalistów – mam wrażenie, że Ubisoft nas jeszcze wielokrotnie zaskoczy pokazując kolejnych operatorów.

Sprawdźcie kolejne informacje o Rainbow Six Siege:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Ubisoft Ubisoft Montreal