Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.02.2020 15:32
fifa 20 reprezentacja Zbigniew Boniek
1325V

FIFA 20 ma już swoją reprezentację Polski. PZPN przedstawił piłkarzy

Jeszcze nie tak dawno Zbigniew Boniek wyśmiewał sporty elektroniczne, ale jak widać prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej chętnie pozuje z graczami. PZPN wyłonił czwórkę e-sportowców, którzy wspólnymi siłami będą reprezentować Polskę na oficjalnych turniejach.

Na początku 2018 roku Zbigniew Boniek wspominał o „pewnej patologii” w kontekście e-sportu, ale jak wiadomo od tego czasu sporo się zmieniło. Polski Związek Piłki Nożnej zaangażował się w gry, a wczoraj zakończyły się eliminacje do reprezentacji Polski.

Kacper „Furman” Furmanek na konsoli Xbox One oraz Miłosz „milosz93” Bogdanowski (Legia Warszawa) na konsoli PlayStation 4 wygrali swoje turnieje eliminacyjne i będą teraz mogli reprezentować nasz kraj w oficjalnych meczach. Zawodnicy dołączyli do Damiana „Damie” Augustyniaka (AS Roma) oraz Gracjana „El Polako” Gołębiewskiego (Arka Gdynia), którzy zostali powołani do reprezentacji na podstawie wysokiej pozycji w rankingu światowym FIFA Global Series. Ten pierwszy zajmuje siódme miejsce w FGS na PS4, a drugi trzydzieste na XOne.

Piłkarze otrzymają szansę założenia biało-czerwonych barw podczas eliminacji do mistrzostw świata FIFA eNations Cup.

Jesteście ciekawi, jak grają nasi reprezentanci? Sprawdźcie materiał z kwalifikacji do kadry Polski. Studio prowadził Filip „Testree” Mątowski, Krzysztof „Mr. Cogito” Lenarczyk oraz Michał „Sroka” Srokosz, a komentarz przygotowali Adrian „KamykHD” Kamiński, Tomek „Bandit” Borys oraz Hubert Bugaj.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z FIFA 20:

Źródło: https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki2/efutbol/poznalismy-reprezentacje-polski-w-fifa-20

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20