Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2020 22:00
Parasite
756V

Parasite w kwietniu w pierwszym SVOD. Film trafi w Polsce na Blu-ray

Wielki zwycięzca tegorocznych Oscarów już w kwietniu wyląduje na pierwszej platformie SVOD. Na początku „Parasite” nie będzie dostępny przez streaming w Polsce, ale już wkrótce historia trafi na Blu-ray.

„Parasite” to zdecydowanie jeden z najważniejszych filmów ubiegłego roku, więc platformy SVOD musiały stoczyć zacięte starcie, by zdobyć historie na wyłączność. Jak podają dziennikarze The Hollywood Reporter, opowieść będzie dostępna w Ameryce wyłącznie na Hulu – premiera odbędzie się 8 kwietnia.

Zdaję sobie sprawę, że ta data zainteresuje nieliczne grono czytelników naszego portalu, ale co warte odnotowania – w podobnym terminie historia powinna trafić także do Europy na SVOD. Nie jest to jeszcze potwierdzone, ale możemy podejrzewać, że na Starym Kontynencie to HBO GO / HBO Max zdobędzie dostęp do „Parasite”.

Historia „Parasite” musiała zostać dobrze odebrana także przez Polaków, ponieważ 26 lutego film trafił do naszego kraju wyłącznie na DVD, ale ogromne zainteresowanie historią po tegorocznych Oscarach, spowodowało, że dystrybutor zmienił plany i opowieść w reżyserii Bong Joon-ho będzie dostępna w naszym kraju także na Blu-ray. Wkrótce poznamy ostateczną datę premiery.

„Parasite” to zdecydowanie największy zwycięzca tegorocznych Oscarów. Film otrzymał cztery nagrody: „Najlepszy film”, „Najlepszy film międzynarodowy”, „Najlepszy reżyser” (Bong Joon-ho) oraz „Najlepszy scenariusz oryginalny” (Bong Joon-ho i Jin Won Han).

Na naszym serwisie również przeczytacie:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/parasite-launch-april-8-hulu-1280758

Tagi: blu-ray film Parasite svod