Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2020 14:30
Hideo Kojima
760V

Hideo Kojima rezygnuje z wizyty na GDC. Japończyk podąża drogą Sony

Hideo Kojima i jego Kojima Productions nie pojawią się na GDC. Twórca Death Stranding nie zamierza ryzykować i z powodu koronawirusa z Wuhan zrezygnował z pojawienia się na imprezie deweloperów.

Hideo Kojima kilkukrotnie zapowiadał swoje wystąpienie na GDC. Deweloper odpowiedzialny za Death Stranding chciał opowiedzieć o filozofii projektowania nowego IP – podczas prezentacji mieliśmy poznać szczegóły dotyczące analizę koncepcji gry, jej tematyki, opowiadania historii, mechanik i samego przygotowania. Twórca chciał pokazać, jak „połączenie” wpłynęło na ostateczną wizję tytułu.

Teraz możemy potwierdzić, że Hideo Kojima nie pojawi się na GDC – powodem rezygnacji Japończyka z wydarzenia jest oczywiście koronawirus z Wuhan. Uczestnicy nie mogą także liczyć na prezentację Erica Johnsona, który miał opowiedzieć o sztucznej inteligencji z Death Stranding.

Kojima Productions – identycznie jak Sony – zrezygnowało z GDC. Nie jest to zaskakująca decyzja, ponieważ część deweloperów oraz producentów nie zamierza ryzykować i woli zminimalizować ewentualne problemy z zachorowaniem.

Warto zajrzeć na:

 

Źródło: Kojima Productions

Tagi: Death Squared Death Stranding Hideo Kojima Kojima Productions Sony Interactive Entertainment