Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2020 17:47
PS5
5769V

PS5 może otrzymać nietypową funkcję. Pad będzie mierzył tętno i wydzielinę potu?

Sony nadal nie jest gotowe do pełnego ujawnienia PS5, ale najnowszy patent sugeruje wykorzystanie przez korporację bardzo interesującej funkcji. „Biofeedback” może znacząco wpłynąć na doświadczenie wielu graczy.

Od ponad roku pojawiają się kolejne przecieki i patenty dotyczące PS5. Część z nich zostało już potwierdzonych przez samo Sony – między innymi wygląd dev-kitu japońskiego next-gena. Gracze dotarli także do między innymi szczegółów pada i choć producent potwierdził już niektóre z funkcji, to nadal nie znamy kompletnych informacji o DualShocku 5.

Pad od PS5 zmierzy tętno i wydzielinę potu?

PS5 może w bardzo ciekawy sposób wpłynąć na doświadczenie graczy. Najnowszy patent sugeruje wykorzystanie sensorów do śledzenia aktywności graczy i biofeedback ma odczytywać wydzieliny potu oraz tętno. Wszystkie dane mają zostać natychmiast przesłane do PlayStation 5, które może wprowadzić odpowiednią zmianę w grze – tak by zapewnić użytkownikowi jeszcze lepsze wrażenia.

Patent nie ujawnia szczegółowego wykorzystania zebranych informacji, ale dzięki współpracy z PlayStation Camera urządzenie może rejestrować zachowanie graczy i w odpowiednim momencie zrobić zdjęcie. Łatwo wyobrazić sobie sytuację – gramy w horror, nasze tętno skacze, na ekranie pojawia się jumpscare, a kamera robi odpowiednią fotkę.

Według dokumentu, celem patentu jest zapewnienie „wciągającego i wysoce interaktywnego doświadczenia dla graczy”. Firma chce wykorzystać funkcje przy wirtualnej rzeczywistości, co może mocno wpłynąć na rozgrywkę.

Nie mamy pewności, czy Sony wykorzysta tę technologię, ale na pewno biofeedback mogłoby pozytywnie wpłynąć na rozgrywkę i doświadczenie szerokiego grona odbiorców.

PS5 DualShock 5 Biofeedback

Sprawdźcie kolejne informacje związane z PS5 i nową generacją:

Źródło: https://respawnfirst.com/dualshock-5-will-modify-user-experience-based-on-biofeedback/

Tagi: ds5 dualshock 5 patent playstation 5 ps5 ps5 pad sony