Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2020 21:37
Star Wars Linia Czasu
3683V

Star Wars z oficjalną linią czasu. Chronologia filmów i seriali z uniwersum Gwiezdnych wojen

Disney opublikował oficjalną grafikę, która przedstawia linię czasu wszystkich filmów oraz seriali z uniwersum Gwiezdnych wojen. Linia czasu pozwala lepiej zrozumieć, w którym momencie dzieją się odpowiednie wydarzenia.

Disney w ostatnich latach znacząco rozbudował uniwersum Gwiezdnych wojen, a to dopiero początek, ponieważ za sprawą Disney+ mamy oglądać kolejne seriale rozbudowujące wydarzenia i pozwalające poznać nowe historie.

Korporacja postanowiła zaprezentować oficjalną linię czasu, która dokładnie pokazuje, w którym miejscu dzieją się poszczególne historie – raczej nikt nie miał problemu z określeniem chronologii filmów z poszczególnych trylogii, ale już solowe pełnometrażówki lub seriale mogą stanowić pewien problem.

Grafika będzie w kolejnych miesiącach aktualizowana, bo jak wiadomo już teraz powstają przynajmniej dwa seriale, które w następnych miesiącach zostaną odsłonięte. Disney szykuje się również do wydarzeń po „Skywalker. Odrodzenie”. Jak wiadomo już powstają plany dotyczące nowych filmów – szczegóły Star Wars: Project Luminous mają zostać ujawnione w przyszłym tygodniu.

Star Wars (linia czasu). Chronologia filmów i seriali

Star Wars Linia Czasu - Chronologia Filmów i Seriali Disney

Kliknij by powiększyć

Polecamy:

Źródło: Disney Plus Polska

Tagi: gwiezdne wojny gwiezdne wojny chronologia star wars star wars chronologia star wars linia czasu