Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.02.2020 09:00
Star Wars Jedi: Upadły zakon mogło być opóźnione
698V

Star Wars Jedi: Upadły Zakon mógł zostać opóźniony, ale twórcy zdecydowali nie zwlekać z wydaniem

Jak przekazał CEO Respawn Entertainment, ekipa stojąca za stworzeniem najnowszej gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen rozważała przełożenie daty premiery. 

Star Wars Jedi: Upadły zakon to jedna z lepiej przyjętych gier ubiegłego roku. Choć są elementy, do których można było się przyczepić, to ostatecznie produkcja otrzymała bardzo dobre oceny i została ciepło odebrana przez fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen. 

Teraz, zgodnie ze słowami CEO Respawn Entertainment, Vince'a Zampelli, okazuje się, iż gra mogła zaliczyć opóźnienie. Szef studia potwierdził, że trwały rozmowy na temat ewentualnego przeniesienia daty premiery projektu, ale ostatecznie uznano, że listopad będzie dobrym terminem:

Tak, rozmawialiśmy na ten temat, ale uznaliśmy, że chcemy tę grę już teraz, nie chcieliśmy dłużej nad tym siedzieć. To był dobry czas, aby ją wydać. 

Sytuacja zdaje się zrozumiała, jeśli weźmiemy pod uwagę, że końcówka roku przyniosła świetnie oceniany serial "The Mandalorian" oraz filmowe zakończenie dziewięcioczęściowej sagi Skywalkerów. Z perspektywy czasu można śmiało uznać, że ostateczna decyzja była dobra. Gra nie tylko okazała się sukcesem pod względem ocen, ale także pod kątem finansowym (ponad 8 milionów sprzedanych sztuk). 

Inne wiadomości o tym tytule na naszym portalu:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/02/17/star-wars-jedi-fallen-order-delay-considered/

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Upadły zakon