Iza Łęcka Iza Łęcka 17.02.2020 12:00
Call of Duty: Modern Warfare
3852V

Call of Duty: Modern Warfare Battle Royale przysparza problemów. Activision usuwa materiały i banuje

Od ubiegłego tygodnia pojawiają się kolejne przecieki dotyczące trybu Battle Royale w Call of Duty: Modern Warfare. Activision zareagowało - niektórzy gracze stracili dostęp do gry, choć to dopiero początek problemów.

W plikach najnowszej aktualizacji Call of Duty: Modern Warfare zostały odnalezione szczegóły dotyczące trybu Battle Royale. Twórcy przygotowują się do wielkiej premiery, jednak gracze nieco ich ubiegli: po odnalezieniu wszelkich zawartości dotyczących rozgrywki, prezentowali materiały z oczekiwanej nowości.

Activision nie zamierza jednak dłużej przyglądać się sytuacji. Przez cały weekend kolejne osoby odpowiedzialne za przecieki otrzymywały bany – na początku w Call of Duty: Modern Warfare, później materiały były usuwane na YouTube, a TheGamingRevoYT stracił nawet konto na Twitterze. Ten ostatni przykład jest o tyle zdumiewający, bo dotyczy TheGamingRevolution, który od dawna publikuje szczegóły gier z serii Call of Duty przed Activision – YouTuber w ubiegłym roku zapowiedział pojawienie się Battle Royale w COD MW.

Wydawca usuwa kolejne materiały, a niektórzy twórcy z YouTube'a otrzymują nawet ostrzeżenia o „naruszeniu praw autorskich” - jeżeli w ciągu 90 dni autor otrzyma trzy takie napomnienia, jego konto zostanie zamknięte.

Nie wiemy dalej, kiedy Battle Royale zawita do Call of Duty: Modern Warfare, ale najwidoczniej Activision pragnie zaprezentować tryb na swoich warunkach.

Na naszym serwisie możecie również przeczytać:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/activision-takes-action-against-call-of-duty-battle-royale-sharers/

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward