Iza Łęcka Iza Łęcka 14.02.2020 08:21
Dreams PS4
1361V

Dreams aktualnie nie zmierza na PC, ale gra może „migrować” na różne platformy

Już przed premierą Dreams pojawiły się plotki, według których gra może zadebiutować na komputerach osobistych. Mark Healey z Media Molecule wypowiedział się w temacie platform. Przynajmniej aktualnie – produkcja będzie dostępna tylko na PS4.

Dreams dzisiaj oficjalnie debiutuje na PS4 i według pierwszych recenzji – jest to jedna z najlepszych gier na PlayStation 4. Aktualnie tytuł może pochwalić się średnią ocen na poziomie 91%.

Nadal pojawiają się plotki dotyczące przygotowania wersji chociażby na komputery osobiste, dlatego też redakcja VGC poruszyła to zagadnienie podczas rozmowy z Markiem Healey'em. Dyrektor kreatywny potwierdził, że twórcy aktualnie skupiają się wyłącznie na PS4 – gra może nawet przyczynić się do wydłużenia życia konsoli za sprawą społeczności, która będzie tworzyć swoje produkcje zachęcając deweloperów do dłuższego wsparcia platformy.

Przedstawiciel Media Molecule zaznaczył, że Dreams jako platforma może w przyszłości „migrować” na inne urządzenia:

„Wiesz, to jest platforma, więc najlepszym rozwiązaniem w przyszłości będzie przeprowadzenie migracji na wszystko co jest istotne. To chyba tyle, ile mogę powiedzieć, żeby nie dostało mi się od kogokolwiek.”

Dreams na pewno trafi na PS5, ale musimy pamiętać, że konsola Sony ma zapewnić Wsteczną Kompatybilność, więc włącznie tytułu na nową generację powinno odbyć się automatycznie.

Sprawdźcie kolejne informacje dotyczące konsol PlayStation:

Źródło: https://gamingbolt.com/dreams-is-not-currently-planned-for-pc-but-could-migrate-to-relevant-platforms

Tagi: Dreams Media Molecule Sony Interactive Entertainment