Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.02.2020 22:00
Frostpunk
972V

Frostpunk trafi na urządzenia mobilne. 11 bit studios chce stworzyć „globalną markę”

Frostpunk rozgościło się już na trzech platformach zbierając bardzo pozytywne wyniki, ale rodzime 11 bit studios ma jeszcze większe plany związane z tym IP. Deweloperzy chcą stworzyć kolejną „globalną markę” i najwidoczniej niezbędne do tego jest przygotowanie edycji na urządzenia mobilne.

11 bit studios dopiero świętowało udaną premierę Frostpunka na PlayStation 4 i Xboksach One oraz dodatku Frostpunk: Ostatnia Jesień na komputerach osobistych, ale deweloperzy nie zwalniają. Twórcy podpisali dzisiaj umowę na przygotowanie mobilnego wydania gry.

Studio znajduje się na giełdzie, więc wszystkie oficjalne ruchy muszą zostać przedstawione w komunikatach i dzisiaj otrzymaliśmy bardzo interesującą wiadomość – Frostpunk zmierza na urządzenia mobilne:

„Zarząd 11 bit studios S.A. informuje, że 11 bit studios S.A. podpisało umowę z wiodącą, światową spółką branży growej z sektora mobilnego na produkcję gry Frostpunk (dalej gra ) w wersji na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi iOS i Android. Gra zachowa wszystkie elementy meaningful entertainment . Jest to kolejny krok w budowaniu Frostpunka jako wieloplatformowej globalnej marki. Bliższe szczegóły umowy, w tym nazwa partnera i data premiery gry, zostaną ujawnione w terminie późniejszym.”

Frostpunk ma być wieloplatformową, globalną marką, a nowe wydanie tytułu zachowa wszystkie elementy znane z głównej produkcji – możemy podejrzewać, że nie będzie to prosty port, a oddelegowany zespół stanie przed zadaniem pełnego dostosowania rozgrywki do realiów smartfonów oraz tabletów.

Na premierę przyjdzie nam jeszcze zaczekać, ale dobrze, że 11 bit studios wciąż rozwija swój katalog i chce zapewnić tę świetną strategię kolejnym graczom.

Sprawdźcie kolejne informacje o 11 bit studios:

Źródło: https://www.stockwatch.pl/komunikaty-spolek/komunikat-ESPI.aspx?id=20200214_123436_0000179976&ticker=11BIT&fbclid=IwAR121Nb5PnFHHTzQRfm5UwRoU36Dubr6Y1ob6aUSgNXrY-1uxc07cw0f4VE

Tagi: 11 Bit Studios Frostpunk