Iza Łęcka Iza Łęcka 22.01.2020 12:58
frostpunk
566V

Frostpunk: Ostatnia Jesień na premierowym zwiastunie. Twórcy zapraszają na nową przygodę

11 bit studios zaprasza graczy na „najbardziej złożone i największe” rozszerzenie do Frostpunka. Ostatnia Jesień zadebiutowała na pierwszej platformie, co skłoniło deweloperów do podsumowania informacji i zaproszenia na materiał przedstawiający nową przygodę.

Frostpunk: Ostatnia Jesień zostało już udostępnione na komputerach osobistych - dodatek zapowiada się na bardzo solidną przygodę dla fanów tytułu 11 bit studios, a dzięki temu rozszerzeniu deweloperzy postanowili opowiedzieć zupełnie nową historię. DLC jest w zasadzie prequelem, który został określony jako „punkt zwrotny dla uniwersum Frostpunka”. Gracze mogą uczestniczyć w wydarzeniach poprzedzających wielką zimę, którą znamy z podstawki.

W trakcie nowej przygody gracze będą uczestniczyć w budowie generatora – warunki pracy w tym miejscu są niezwykle wymagające, a niektórzy przypłacą życiem za uratowanie innych istnień. Deweloperzy ponownie postawią fanów strategii przed trudnymi wyborami, które zadecydują o losie mieszkańców walczących każdego dnia o przetrwanie.

Kuba Stokalski, Lead Designer gry i dodatku Ostatnia Jesień, zapowiedział najbardziej złożony scenariusz w całym uniwersum:

„Wszyscy kojarzą Frostpunka ze śniegiem i zimą, więc naszym celem była zmiana tonu gry i podarowanie naszym graczom czegoś nowego. Było to dla nas wyzwaniem, ale w wyniku tego powstał najbardziej złożony i pełen niuansów scenariusz w całym uniwersum Frostpunka.”

Twórcy podsumowali także wszystkie szczegóły przygotowane dla Ostatniej Jesieni:

  • Fabularny prequel osadzony w nowym, jeszcze nie pokrytym przez śnieg środowisku. Gracze podejmą próbę skonstruowania generatora i przygotowania społeczeństwa na nadchodzącą zimę
  • Nowy wariant trybu Nieskończoności - Budowniczowie - który redefiniuje wyzwanie stojące przed graczami i pozwala na testowanie nowych rozwiązań
  • Dwie nowe Księgi Praw, dzięki którym pokierujesz społeczeństwo ku nieznanym dotąd ścieżkom
  • Nowe zdarzenie i zagrożenia, z którymi musisz radzić sobie jako zarządca budowy, takie jak toksyczne, podziemne gazy oraz strajki pracowników
  • Inspiruj społeczeństwo w kreatywny sposób, zakładając związki zawodowe lub wprost nim manipuluj
  • Nowe drzewko technologii, nowe wynalazki do odkrycia i zasoby do pozyskania
  • 25 nowych budynków m.in. doki dla statków z zasobami, stacja telegraficzna, budynek unii
  • Nowa klasa społeczna - więźniowie, stanowiący tanią i posłuszną siłę roboczą
  • Szereg nowych mechanik i ulepszeń rozgrywki

Warto sprawdzić inne informacje o 11 bit studios:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 11 Bit Studios Frostpunk Frostpunk: Ostatnia Jesień