Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2019 17:19
Vitriol i Foxhole w katalogu wydawniczym 11 bit studios
590V

Vitriol i Foxhole w katalogu wydawniczym 11 bit studios. Twórcy Frostpunka wspierają 2 gry

11 bit studios potwierdziło nawiązanie współpracy z dwoma zespołami. Twórcy Frostpunka po udanych premierach Moonlightera i Children of Morta chcą pomagać przy kolejnych grach – właśnie potwierdzono współprace przy dwóch projektach: Vitriol i Foxhole.

11 bit studios stworzyło This War of Mine oraz Frostpunka, jednak deweloperzy chcą nie tylko nieść mocne przesłanie przez swoje produkcje. Twórcy chcą także pomagać innym zespołom i z tego powodu właśnie potwierdzono współprace przy dwóch projektach.

„Nadal jesteśmy wydawcą szukającym wyjątkowych tytułów. Przywiązujemy do tego jeszcze większą wagę niż poprzednio. Jednak naszym zadaniem jest wyłuskać perełki i wraz z ich deweloperami sprawić, że zalśnią na rynku. Wierzymy, że połączenie unikalnych cech projektów i naszej marketingowej magii, będzie nadal przekładać się na sukcesy. Obecnie pracujemy nad dwoma grami i jesteśmy dumni, że mamy je pod swoimi skrzydłami”

Powyższe słowa powiedział Paweł Feldman, Publishing Director w 11 bit studios, który ma okazję zaprezentować dwie nowe gry. Autorzy wspomnianego Frostpunka łączą siły z z polskim studiem Fool’s Theory i deweloperzy wspólnie będą pracować nad projektem o kodowej nazwie „Vitriol”. Autorzy Seven: The Days Long Gone opisują swoją nową grę jako „meaningful RPG”, a Jakub Rokosz, CEO Fool’s Theory, zapowiedział współpracę następującymi słowami:

„Jesteśmy naprawdę szczęśliwi zawierając umowę z 11 bit studios. To wydawnictwo potrafiące odnaleźć w grach wyjątkową duszą i wierzymy, że nasz projekt jest tytułem, który wpisuje się w tę filozofię”

Polacy zajmą się także wydaniem nowej gry hiszpańskiego Digital Sun Games (Moonlighter). Teraz zespół rozwija „Foxhole” (kodowa nazwa) i jest to zupełnie nowe IP, które zostało zapowiedziane przez Javiera Gimeneza, CEO Digital Sun Games:

„Bardzo chcieliśmy znów pracować z tym wydawnictwem. Czujemy, że 11 bit studios zrobili świetną pracę przy Moonlighterze i razem zamierzamy osiągnąć jeszcze więcej. I oto właśnie chodzi”

11 bit studio podkreśla, że obie pozycje znajdują się w różnej fazie tworzenia, a więcej szczegółów dotyczących Vitriol i Foxhole otrzymamy w przyszłym roku. Sytuacja jest jednak bardzo interesująca, ponieważ Polacy ze względu na udane, ostatnie gry w swoim wydawnictwie, zdecydowali się zwiększyć budżet inwestycyjny – deweloperzy mogą otrzymać po 1 mln euro (na projekt).

Warto sprawdzić:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 11 Bit Studios Foxhole Vitriol