Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.02.2020 18:10
Metro Redux Switch
903V

Metro Redux na Nintendo Switch to „imponujące wydanie”. Gameplay z nowej wersji

Posiadacze Nintendo Switchów mogą szykować się na kolejny dopracowany do granic możliwości port. Metro Redux został przygotowany przez deweloperów z 4A Games i twórcy zadbali o najnowsze wydanie – pierwsze opinie o grze są bardzo pozytywne.

Metro: Redux na Nintendo Switch nie jest typowym portem. Za produkcję odpowiada 4A Games, czyli studio rozwijające nowe gry z serii Metro. Deweloperzy nie wynajęli do przygotowania produkcji zewnętrznych programistów – dzięki temu zespołowi udało się uzyskać zaskakująco pozytywny rezultat.

Tytuł wpadł na warsztat do Digital Foundry i dziennikarze podkreślają – jakość nowej wersji nie odbiega znacząco od edycji znanej z PlayStation 4 i Xboksa One. Autorzy musieli pokusić się o kilka kompromisów, ale twórcy korzystają ze swojej technologii, która pozwala im osiągnąć świetne wyniki. Zespół zastosował między innymi „superrozdzielczość”, która ma na celu osiągnięcie gładkich krawędzi przy jednoczesnym zminimalizowaniu artefaktów.

Najlepszy efekt udało się osiągnąć na małym ekranie konsoli – choć rozdzielczość spada wtedy do 720p, to jednak wykorzystane techniki rekonstrukcji sprawiają, że gameplay prezentuje się wyjątkowo dobrze.

„ Jest to naprawdę jedna z najlepiej wyglądających gier z Nintendo Switcha w trybie przenośnym.”

Problemem w takiej zabawie jest ekran samej konsoli – jest to przeciętny LCD – więc ze względu na częste bieganie po mrocznych lokacjach, raczej nie będzie to najlepsze doświadczenie podczas rozgrywki w bardzo jasnych pomieszczeniach.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że Metro Redux działa na Nintendo Switchu w 30 klatkach na sekundę oraz oferuje dźwięk przestrzenny 5.1.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-metro-exodus-the-most-successful-switch-fps-port-to-date

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro: Redux