Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.02.2020 16:47
BioShock: The Collection
2603V

BioShock: The Collection z PS Plus z błędem. Jak rozwiązać problem z brakiem zapisu?

BioShock: The Collection trafił do PS Plus, ale twórcy kolekcji nadal nie usunęli błędu, z którym produkcja trafiła na rynek. Niektórzy gracze nie mogą zapisywać rozgrywki – na szczęście sami zainteresowani znaleźli rozwiązanie błędu.

PS Plus w lutym jest wyjątkowo bogate, ponieważ Sony zapewniło graczom w zasadzie aż pięć gier – na liście znajduje się między innymi BioShock: The Collection. Kolekcja wylądowała już na serwerach, ale dość prędko posiadacze PS4 zorientowali się, że deweloperzy odpowiedzialni za pakiet wciąż nie rozwiązali znanego błędu.

BioShock: The Collection ​​​​​​ z PS Plus ze znanym błędem

Część graczy rozpoczęło zabawę z BioShock: The Collection od pierwszego BioShocka i po zakończeniu historii, niektórzy zdecydowali się poznać opowieść z BioShocka 2. Problem okazał się w momencie, gdy zainteresowani mogli grać nawet 2 godziny, a automatyczny zapis nie działał. Gracze nie mogli nawet wykonać ręcznego zapisu. Sytuacja jest bardzo problematyczna, ponieważ niektórzy stracili nawet kilka godzin zabawy – wszystko zależy od tego, na jak długą sesję byli gotowi wyruszyć.

Na szczęście rozwiązanie jest zaskakująco proste – w BioShock: The Collection deweloperzy zdecydowali się na stworzenie dziesięć slotów do automatycznego zapisu, który z niewiadomego powodu jest dzielony przez BioShocka i BioShocka 2. Jeśli rozpoczęliście poznawanie serii od pierwszej przygody, to automatyczny zapis mógł zająć wszystkie sloty. Gdy następnie chcecie włączyć BioShock 2, to save jest niedostępny z powodu braku miejsca.

W tej sytuacji po ukończeniu BioShocka najlepiej usunąć ręcznie kilka zapisów z gry – tak by zwolnić miejsce dla drugiej historii.

Jeżeli interesują Was wiadomości dotyczące BioSkocka, sprawdźcie także:

Źródło: https://www.psu.com/news/bioshock-collection-ps4-still-has-annoying-save-issue-heres-how-to-fix-it/

Tagi: 2K Games BioShock: The Collection Blind Squirrel Games