Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.12.2019 18:14
BioShock 4
1386V

BioShock 4 powstaje od lat. Gra została nawet zresetowana

Take-Two dzisiaj oficjalnie potwierdziło prace nad nową częścią serii BioShock, ale wydawca nie powiedział wszystkiego. Tytuł powstaje od kilku lat, więc możemy mieć nadzieję, że na premierę nie będziemy czekać do debiutu next-genów.

BioShock Infinite zadebiutował w 2013 roku i od tego czasu wciąż czekamy na kolejną historię przesiąkniętą dobrym strzelaniem. Od dzisiaj możemy mieć pewność, że nowy tytuł powstaje, jednak tak naprawdę Take-Two nie powiedziało nam całej prawdy.

BioShock 4 powstaje od lat

BioShock 4 jest ukrywany pod kodową nazwą „Parkside” od 2015 roku. Na początku 2K Games zatrudniło do projektu zewnętrzny zespół Certain Affinity, który jest znany głównie z pomocy deweloperom Call of Duty oraz Halo. Deweloperzy rozwijali grę przez rok, jednak pod koniec 2016 roku wydawca zmienił plany – zamknął projekt i zlecił go wewnętrznej ekipie.

Nie znamy przyczyn zamknięcia pierwszej wersji BioShock 4, ale od 2017 roku gra powstaje w głównej siedzibie 2K, gdzie jednocześnie była rozwijana Mafia 3. Wydawca prowadził „cichą rekrutację” i przejmował część deweloperów odpowiedzialnych za serię o gangsterach. Początkowo nie był to duży zespół, a wydawca nie zdecydował się na ujawnienie studia nawet w momencie, gdy Kotaku pierwszy raz potwierdziło prace nad nową częścią serii (2018 rok).

Take-Two potwierdziło dzisiaj „założenie studia”, jednak informacja powinna zostać opublikowana w 2017 roku – bo właśnie od tego czasu trwają prace nad aktualnie rozwijanym projektem.

To kiedy premiera nowego BioShocka?

Pytanie pozostaje jedno – kiedy premiera? Take-Two nie komentuje plotek, jednak nie możemy zapomnieć, że wydawca już kilkukrotnie informował o „dużym tytule AAA ze znanego IP”, który zadebiutuje na rynku do 31 marca 2020 roku. Trudno powiedzieć, czy firma zmieniła plany, jednak już wcześniej pojawiły się pogłoski, które pozwalały sądzić, że tą tajemniczą pozycją jest właśnie nowy BioShock.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://kotaku.com/sources-the-new-bioshock-has-been-in-the-works-for-yea-1840314561

Tagi: bioshock BioShock 4