Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.02.2020 16:22
Switch wyprzedany
3671V

Nintendo Switch wyprzedany w sklepie Nintendo Japan. Koronawirus problemem Japończyków

Nintendo w ubiegłym tygodniu zapowiedziało problemy w dostępie do Nintendo Switcha, a już dzisiaj Japończycy nie mogą kupić głównego modelu. Niedogodności korporacji są spowodowane dostawą urządzeń z Chin.

Nintendo potwierdziło problemy z dostępnością Nintendo Switcha na terenie Japonii. W ubiegłym tygodniu pojawił się komunikat korporacji, a już teraz urządzenie jest wyprzedane w głównym sklepie firmy. Gracze nie mogą kupić standardowego modelu – jedyną opcją jest Nintendo Switch Lite.

Wybuch koronawirusa może mieć wpływ na największych producentów i właśnie niedogodności Nintendo są tego najlepszym potwierdzeniem. Firma nie może pozwolić sobie na szybką i bezproblemową produkcję urządzeń, ponieważ główna fabryka Nintendo znajduje się właśnie w Chinach.

Nintendo potwierdziło, że aktualnie Europa oraz Stany Zjednoczone nie odczują problemów z dostępnością konsoli Nintendo, jednak trudno tak naprawdę powiedzieć, jak będzie wyglądać sytuacja, jeśli wirus będzie się rozprzestrzeniać.

Dzisiaj rano Sony zapowiedziało, że nie zamierza narażać swoich klientów i nie pojawi się na MWC 2020. Firma pokaże swoje nowe urządzenia za pomocą materiałów udostępnionych na YouTube.

Więcej w temacie koronawirusa znajdziecie na naszej stronie:

Tagi: koronawirus Nintendo nintendo switch