Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.02.2020 09:23
Koronawirus gry
1398V

Koronawirus krzyżuje plany wydawców. Opóźniona premiera The Outer Worlds i limitowanej edycji Switch

Epidemia koronawirusa krzyżuje branżowe plany już nie tylko w Azji. Ostatnio informowaliśmy o tym, że z wielkich targów MWC 2020 w Barcelonie rezygnuje dwóch ogromnych producentów, a teraz okazuje się, że choroba ma wpływ również na premiery gier na naszym rynku.

Private Division, które należy do Take Two ogłosiło, że dojdzie do opóźnienia premiery The Outer Worlds na Nintendo Switch.

Zaledwie tydzień temu Take-Two ogłaszało, że Nintendo Switcha otrzyma swoją wersję The Outer Worlds już 6 marca 2020 roku, ale wiadomo już, że to nieaktualny termin. Wszystko w związku z "wpływem koronawirusa na zespół Virtuos, pracujący nad konwersją". Rzeczone studio pochodzi z Chin i jak łatwo się domyślić pracownicy tej firmy mają utrudnioną pracę w związku z epidemią.

"Opóźniamy premierę The Outer Worlds na Nintendo Switch w związku z wpływem koronawirusa na zespół Virtuos. Wydamy fizyczną wersję gry na kartridżu. Damy wam znać, kiedy wyznaczymy nową datę premiery!

Dla wyjaśnienia: zespół Virtuos ma się dobrze, ale ich biuro jest zamknięte w tym momencie. Współpracujemy ze studiem, by określić nowy harmonogram prac. Niedługo damy wam znać o nowym terminie premiery" - napisano na oficjalnym profilu Private Division.

Kolejne wydawnictwa, które zostały opóźnione przez epidemię w Chinach to limitowane edycje Switch (z okazji premiery Animal Crossing: New Horizons). Nintendo już ogłosiło, że premiera tych świetnie wyglądających wersji konsoli nie odbędzie się w  planowanym terminie (13 marca), tylko później ze względu na utrudnienia związane z epidemią w Chinach. Wiadomo też, że konsumenci poczekają dłużej na kolejne dostawy Ring Fit Adventure, które już zostało wykupione z większości sklepów (przede wszystkim w USA i Japonii).

W związku z epidemią można się spodziewać wzrostu cen m.in. monitorów i telewizorów, o czym pisaliśmy w tym miejscu. Możliwe jest także opóźnienie premiery next-genowych konsol.

Koronawirus zbiera niestety coraz większe śmiertelne żniwo. Każdej doby przybywa ok. 60 przypadków śmiertelnych. Wirus zabił już ponad 635 osób.

Tagi: epidemia koronawirus switch The Outer Worlds