Iza Łęcka Iza Łęcka 10.02.2020 12:15
Sony MWC 2020
1315V

Sony rezygnuje z MWC 2020. Koronawirus powodem rezygnacji

Sony obawia się koronawirusa i oficjalnie rezygnuje z wystąpienia na MWC 2020. Na targach nie zobaczymy nowego sprzętu japońskiej korporacji – urządzenia zostaną zaprezentowane poprzez materiały na YouTubie.

Koronawirus z Wuhan zaczyna wpływać na decyzje międzynarodowych firm już od jakiegoś czasu. Sony postanowiło nie ryzykować i oficjalnie rezygnuje z pojawienia się na Mobile World Congress – decyzja jest o tyle zaskakująca, bo dotyczy targów poświęconych technologiom, które odbywają się w Hiszpanii. Tegoroczna edycja rozpocznie się 24 lutego.

Sony w oficjalnym komunikacie podaje, że bada „rozwój sytuacji” po wybuchu koronawirusa, jednak nie zamierza narażać zdrowia i bezpieczeństwa swoich klientów, partnerów, dziennikarzy oraz pracowników:

„Ponieważ przykładamy najwyższą wagę do bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych klientów, partnerów, mediów i pracowników, podjęliśmy trudną decyzję o wycofaniu się z targów MWC 2020 w Barcelonie, w Hiszpanii.”

Podobną decyzję podjęły już Amazon, LG Electronics, Ericsson oraz NVIDIA. Jak widać największe korporacje chcą mieć pewność, że ich klienci nie zostaną narażeni na niebezpieczeństwo, a zwiększona liczba zachorowań nie dosięgnie Europy.

Rezygnacja z MWC 2020 jest najpewniej dotkliwa, jednakże idealnie obrazuje powagę sytuacji – najwięksi światowi producenci decydują się na inne formy prezentacji swoich urządzeń, jednocześnie zabezpieczając się przed problemami wynikającymi z rozprzestrzeniającej się epidemii.

Więcej w temacie koronawirusa znajdziecie na naszej stronie:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-pulls-out-of-mobile-world-congress-over-coronavirus-outbreak/

Tagi: koronawirus Mobile World Congress mwc Sony