Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 22.01.2020 17:00
funcom
422V

Tencent ma zamiar kupić studio Funcom - twórców Conan Exiles

Tencent poinformował społeczność, że planuje wykupić resztę akcji norweskiego ambitnego zespołu Funcom.

Tencet to chiński gigant w branży gier, który stale inwestuje swoje środki w pomniejsze ambitne zespoły. Tym razem, Chińczycy zaostrzyli sobie zęby na norweskie studio Funcom, które odpowiada za między innymi świetnie przyjętą grę survivalową Conan Exiles.

Tencent posiada już prawie 29% akcji Funcom, a parę dni temu złożył ofertę, w której chce nabyć wszystkie pozostałe akcji norweskiego zespołu. Według informacji, Chińczycy oferują aż 27,3% wyższą cenę akcji od jej rynkowej wartości (łączny koszt wszystkich akcji wyniósłby wtedy około 148 milionów dolarów). W związku z tym, zarząd Funcom zachęca główne osoby na zgodzenie się na ofertę przedstawioną przez Tencent. Do całej sytuacji odniósł się dyrektor generalnego norweskiego studia, Rui Casais:

Jak dotąd mieliśmy świetne relacje z Tencent, naszym największym akcjonariuszem, i cieszymy się z oferty, którą nam przedstawili. Będziemy nadal rozwijać świetne gry, w które będą grać ludzie z całego świata, i wierzymy, że wsparcie Tencent przeniesie Funcom na wyższy poziom. Tencent zapewni Funcom dźwignię operacyjną dzięki swojej ogromnej wiedzy w dziedzinie gier.

Twórcy Conan Exiles obecnie pracują nad grą z otwartym światem, w której, podobnie jak w poprzedniej ich grze, będziemy musieli przeżyć w trudnych warunkach. Twórcy chcą zawiesić jeszcze wyżej poprzeczkę względem Conan Exiles, więc dodatkowe pieniądze od Tencentu bardzo by się przydało - możemy się spodziewać, że w przeciągu kilku następnych dni dowiemy się, że Funcom w pełni należy do chińskiego giganta.

Warto przeczytać:

Źródło: wccftech.com

Tagi: Conan Exiles Deep Silver Funcom