Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.02.2020 22:30
xbox wirtualna rzeczywistość
3120V

Xbox Series X na pewno bez VR. Phil Spencer tłumaczy swoją decyzję

Na Xboksie One X nie otrzymamy wsparcia wirtualnej rzeczywistości. Temat ponownie podjął Phil Spencer, który zaznaczył, że aktualnie jego firma skupia się na innych rzeczach – komunikat szefa marki Xbox jest łatwy do zrozumienia.

Już w ubiegłym roku Phil Spencer zaznaczył, że jego korporacja nie skupia się na wirtualnej rzeczywistości. Szef marki Xbox ponownie podjął temat podczas dyskusji z dziennikarzem Gamertag Radio i wyjaśnił swoje stanowisko.

„Znam wielu ludzi, którzy pracują nad niektórymi dobrymi tytułami VR – świetnymi tytułami VR – i to nie jest tak, że ich nie popieram. Moja główna uwaga była taka, że chciałem jasno powiedzieć naszym klientom na czym się koncentrujemy.”

Microsoft nie chciał sytuacji, by gracze wyczekiwali na zapowiedź urządzenia, które nigdy nie nadejdzie. Spencer woli aktualnie skupiać się wyłącznie na grach oraz usługach – co w zasadzie firma wielokrotnie już podkreślała.

Spencer zaznaczył, że stworzenie platformy VR nie jest łatwe, o czym dobrze przekonały się zespoły Valve, Sony i Oculusa. To wymagająca praca, która musi pochłonąć odpowiednie środki, ale też nie oznacza, że Microsoft nigdy nie stworzy swoich gogli.

Wirtualna rzeczywistość ma się oczywiście dobrze, a Spencer jest przekonany, że będzie się stale rozwijać – szef marki Xbox ma nawet nadzieje, że pewnego dnia Microsoft zostanie w pewien sposób zmuszony do wsparcia technologii... Jednak nie liczcie na szybką reakcję w tym temacie amerykańskiej korporacji.

Sprawdźcie inne informacje związane z konsolą Microsoftu:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-boss-hopes-it-will-eventually-be-a-no-brainer-to-support-vr/

Tagi: vr wirtualna rzeczywistość Xbox Xbox One Xbox Series X