Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2020 19:35
Xbox Series X tył
2743V

Xbox Series X z tajnym slotem. Microsoft pozwoli na szybką wymianę dysków

Gry zajmują coraz więcej, więc już aktualna generacja potrafiła wymęczyć łącza i dyski. Możemy podejrzewać, że next-geny sprawią, że będziemy pobierać jeszcze więcej danych, więc Microsoft wpadł na ciekawy pomysł. Xbox Series X pozwoli na szybkie dostarczenie dodatkowej przestrzeni.

Microsoft oficjalnie nie zaprezentował portów Xboksa Series X, ale na początku szczegóły konsoli przedstawił Brad Sams z Thurrott.com – dziennikarz otrzymał informacje od zaprzyjaźnionych deweloperów. Następnie do Sieci wyciekły zdjęcia, które potwierdziły konkrety.

Pytanie pozostało jedno – do czego służy zaznaczone na obrazku wejście? Z informacją powrócił Brad Sams, który poznał kolejne detale. Microsoft zapewnił możliwość rozbudowy pamięci masowej, czyli w prostych słowach – w tym miejscu wsadzimy dysk.

Nic w tym nadzwyczajnego? Niby nie, bo przecież już na aktualnej generacji możemy korzystać z dysków na kablu, jednak właśnie tutaj pojawia się różnica – po pierwsze element zostanie wrzucony do środka konsoli, a po drugie za jego pomocą prawdopodobnie mamy skorzystać z dysków w standardzie CFExpress. Są to bardzo szybkie karty, które choć charakteryzują się świetnymi osiągami, to aktualnie są po prostu drogie. Dla przykładu Sandisk Extreme Pro CFExpress 512GB kosztuje około 3000 zł. Microsoft najwidoczniej wierzy, że technologia zostanie w następnych latach rozpowszechniona, a ceny kolejnych dysków będą przystępniejsze.

Sams podkreśla, że nie ma 100% pewności, czy Microsoft postawił na CFExpress, ale na pewno „tajemniczy slot” odpowiada za rozbudowę pamięci dla „szybkiego urządzenia”.

Sprawdźcie inne informacje związane z konsolą Microsoftu:

Źródło: https://www.thurrott.com/games/xbox/229355/whats-the-xbox-series-x-mystery-port-its-for-expandable-storage

Tagi: dysk port ssd xbox Xbox Series X