Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.02.2020 17:30
PS5 Nioh
741V

PS5 może otrzymać nowe IP od twórców Nioh. Team Ninja jest gotowe do działania

W marcu na PS4 zadebiutuje Nioh 2 i najwidoczniej twórcy z Team Ninja bardzo chwalą sobie współpracę z Sony. Szef studia mówi wprost – jego zespół chętnie opracuje nowe IP dla PS5.

Każdy nowy sprzęt potrzebuje wielu mocnych produkcji na wyłączność, a Team Ninja może ponownie wspierać Sony. Studio nawiązało dobrą relację z producentem PS4 i najwidoczniej deweloperzy już myślą o kolejnych projektach.

W sprawie stworzenia potencjalnej gry wypowiedział się Yosuke Hayashi, który nie ukrywa, że jego zespół chętnie opracuje nowe IP dla PS5:

„Wierzę, że nowa konsola przyniesie nowe możliwości i chcielibyśmy stworzyć nową grę, nowe IP dla PlayStation 5. Przygotowaliśmy serię NiOh dla PS4 i chcielibyśmy zrobić to samo dla PS5.”

Team Ninja w ostatnich latach zaproponowało graczom między innymi: Dissidia: Final Fantasy NT, Dead or Alive 6, Nioh, Marvel Ultimate Alliance 3 oraz Fire Emblem Warriors, więc jak widać deweloperzy potrafią wykorzystać różnorodne IP, by zapewnić graczom świetną zabawę.

Studio w tym tygodniu wspomniało nawet, że chętnie powróci do marki Ninja Gaiden, jednak aktualnie nie otrzymaliśmy jakichkolwiek szczegółów dotyczących nowego projektu. Jednego możemy być pewni – Sony na pewno skorzysta z pomocy utalentowanych deweloperów, bo akurat seria NiOh została bardzo ciepło przyjęta przez fanów marki PlayStation.

Przeczytajcie również:

Źródło: https://www.eurogamer.pt/articles/2020-02-05-equipa-de-nioh-quer-criar-uma-nova-serie-na-ps5

Tagi: Koei Tecmo ninja gaiden nioh Nioh 2 nowe ip ps5 Team Ninja