Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2020 22:29
Ninja Gaiden Team Ninja
538V

Ninja Gaiden może powrócić. Team Ninja wspomina o nowej odsłonie

Team Ninja przygotowuje się już do premiery Nioh 2 i deweloperzy mogą rozmyślać nad kolejnym projektem. Twórcy nie ukrywają, że dostrzegają pozytywne informacje o Sekiro Shadows Die Twice i bardzo chętnie powrócą do uniwersum Ninja Gaiden.

Japońskie Team Ninja do niedawna było znane głównie z dwóch serii: Dead or Alive oraz Ninja Gaiden. Twórcy są dywizją Koei Tecmo, więc od czasu do czasu pracują także nad innymi projektami, ale w głównej mierze zespół specjalizował się w tych dwóch IP. W 2017 roku autorzy opracowali pierwsze Nioh, które zostało dobrze odebrane przez graczy, więc deweloperzy otrzymali szansę opracowania kontynuacji. Teraz gra zmierza już na rynek, a Team Ninja może myśleć o kolejnych projektach.

Fumihiko Yasuda – reżyser dwóch części Nioh – podczas rozmowy z dziennikarzem IGN potwierdził, że członkowie jego zespołu, którzy rozwijali serię Ninja Gaiden chcą „stworzyć nową grę”. Deweloperzy wiedzą, czego tak naprawdę chcą fani – niektórzy wolą zobaczyć nową przygodę Hayabusy od następnego Nioha. Yasuda w trakcie dyskusji podkreślił, że zespół dostrzega wiele gier podejmujących ten temat (między innymi Sekiro) i widzi w tych projektach dobre inspiracje.

Dziennikarz IGN nie usłyszał „rozwijamy nowego Ninja Gaiden”, ale Team Ninja dostrzega zainteresowanie fanów i ma wiele pomysłów na przygotowanie produkcji.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.ign.com/articles/team-ninja-knows-fans-want-a-new-ninja-gaiden?

Tagi: ninja gaiden Nioh Nioh 2 Team Ninja