PS5 i Xbox Series X z "prawie całym" katalogiem Wstecznej Kompatybilności. Ubisoft wspomina o funkcji

News
6214V
PS5 i Xbox Series X z "prawie całym" katalogiem Wstecznej Kompatybilności. Ubisoft wspomina o funkcji
Iza Łęcka | 07.02.2020, 09:49

Cała branża przygotowuje się na next-geny, które zdaniem Yvesa Guillemota zaoferują coś nowego. Dyrektor generalny Ubisoftu wspomniał o Wstecznej Kompatybilności, która jego zdaniem na PS5 i Xbox Series X będzie niemal kompletna.

Microsoft już potwierdził wielkie wsparcie Wstecznej Kompatybilności w Xboksie Series X. Gracze od początku otrzymają dostęp do ogromnego katalogu – sprzęt będzie wspierał produkcje z poprzednich konsol amerykańskiej korporacji. Sony również wspomniało o funkcji, chociaż jak na razie nie otrzymaliśmy konkretów.

Wsteczna Kompatybilność od dnia premiery next-genów będzie czymś nowym – na to nie mogliśmy liczyć w przypadku Xboksa One oraz PlayStation 4. Yves Guillemot, prezes Ubisoftu, podjął temat wsparcia funkcji, która będzie czymś nowym:

„Konsole te będą posiadały prawie cały wsteczny katalog poprzednich konsol. Będzie to coś nowego w branży. Pomoże to starym generacjom utrzymać swoją świetność na rynku na długie lata.”

Zmiany wywołane przez Microsoft oraz Sony wpłyną na całą branżę, gdyż z oczywistych przyczyn kolejni wydawcy nie będą mogli wrzucać na PS5 i Xbox Series X prostych remasterów. Istotną rolę odegra także wsparcie funkcji, którą już zapowiedział Microsoft – Xbox Series X będzie automatycznie ulepszał gry (identycznie jak robi to Xbox One X), więc owa sytuacja będzie wymuszała na twórcach oferowanie „czegoś więcej”, jeśli wydawcy będą chcieli zarobić dodatkowe miliony.

Przeczytajcie również:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/02/06/ps5-backwards-compatibility-ubisoft-all-back-catalog-previous-consoles/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych