Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.02.2020 12:18
Australia Call of Duty
723V

Gracze mają gest! Duża suma dla Australii zebrana w akcji charytatywnej Call of Duty

Śmiało można powiedzieć, że branża gier i fani stanęli na wysokości zadania, jeśli chodzi o pomoc Australii w zwalczaniu skutków ogromnych pożarów, szalejących w tym kraju.

Pisaliśmy już o licznych akcjach charytatywnych urządzonych dla wsparcia Australii - m.in. o Humble Bundle dla Kraju Kangurów, o pomocy Bungie w Destiny 2 i cyklu streamów urządzanych przez Sony. Tym razem wielkim sercem i gestem wykazali się fani serii Call of Duty.

Społeczność fanów Call of Duty: Modern Warfare zebrała wspólnie aż 1,6 milion dolarów - wszystko poprzez zakupy "Outpack Relief Packów", który sprzedaż (wyłącznie w celach charytatywnych) uruchomiło Activision na początku roku.

Activision współpracuje z organizacją humanitarną Direct Relief, która rozporządzać będzie 100% wpłaconych przez graczy środków. Wydawca napisał na oficjalnym blogu, że Direct Relief już zaczęło zaopatrywać Australijczyków poszkodowanych w strasznych pożarach w niezbędne produkty, leki i inną pomoc.

"Gracze Call of Duty z całego świata zebrali się razem i zapewnili wsparcie dla ofiar tej strasznej tragedii. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy pośredniczyć w tej akcji dzięki pakietowi Outback Relief. Dziękujemy wszystkim za szczodrość" - powiedział Byron Beede z Activision.

Za wsparcie akcji podziękował też Patrick Kelly, dyrektor kreatywny Call of Duty: Modern Warfare ze studia Infinity Ward. Gracze kolejny raz stanęli na wysokości zadania, pomagając tym, którzy potrzebują najmocniej wsparcia.

Warto również sprawdzić:

Tagi: Activision Activision Blizzard call of duty Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward