Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 25.01.2020 14:45
e-sport
390V

Activision podpisuje umowę z Google. Turnieje z Overwatch i Call of Duty będą transmitowane na YouTube

Activision podpisało umowę z Google, dzięki której, wszelkie turnieje z takich gier jak Overwatch czy Call of Duty będą od teraz transmitowane na YouTube.

Wydawca takich gier jak Overwatch czy też Call of Duty: Modern Warfare oznajmił, że ma zamiar połączyć swoje siły z Google na wyłączne przesyłanie strumieniowych transmisji e-sportowych. Przed Google, Activision współpracowało z Twitchem, na którym były strumieniowane transmisje na żywo z takich turniejów jak Overwatch League, Call of Duty League czy też Hearhstone Esports.

W ramach nowej umowy, owe ligi będą transmitowane na platformie YouTube, należącej właśnie do Google. W ramach umowy, Activision dostanie również dostęp do Google Cloud w celu zapewnienia graczom lepszych wrażeń i najniższych opóźnień podczas rozgrywki.

Activision i Google współpracowało już przy niektórych mobilnych tytułach. Ich nowa umowa ma zaowocować nowymi, wypełnionymi emocjami turniejami o wysokie stawki. Pierwszą większą rozgrywką transmitowaną na YouTube będzie nowy sezon Overwatch League, który wystartuje już 8 lutego. W nadchodzący piątek rozpocznie się również sezon inauguracyjny do Call of Duty League - on również będzie transmitowany na YouTube.

 

Warto zajrzeć na:

Źródło: Polygon.com

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward Overwatch