Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2020 22:30
Call of Duty 2020
1380V

PS5 główną platformą Call of Duty 2020. Sony kontynuuje współpracę z Activision

Sony i Activision zamierzają wspólnie działać przez kolejny sezon. Bliska relacja na kolejne 12 miesięcy spowoduje, że to ponownie Japończycy zajmą się promocją nowej odsłony Call of Duty, która trafi na między innymi PS5.

Activision potwierdziło ważną wiadomość dla zawodowców ogrywających kolejne części Call of Duty. Główną platformą sezonu 2020 będzie PlayStation, więc gracze rozpoczną rozgrywki w Call of Duty: Modern Warfare na PS4, ale już pierwsze turnieje w Call of Duty 2020 odbędą się na PS5. Identyczny scenariusz widzimy systematycznie od momentu, gdy Sony przejęło prawa do promocji COD-a, jednak pierwszy raz będziemy świadkami przejścia pomiędzy generacjami.

Sony już raczej nie zapewni sobie czasowego i zarazem ekskluzywnego dostępu do map (Activision chce kontynuować rozwój serii Call of Duty przez bezpłatne rozszerzenia), ale ponownie to właśnie japońska korporacja powinna pod koniec roku promować nową część. Zapewne kolejny raz pojawią się na rynku specjalne zestawy ze strzelanką.

Sony współpracuje z Activision już od ponad czterech lat, więc najwidoczniej obie strony są bardzo zadowolone z wyników i chcą przez kolejny rok wspólnie pracować nad promowaniem konsol PlayStation oraz gier z serii Call of Duty.

Warto wspomnieć, że nad Call of Duty 2020 pracuje Treyarch, które przejęło projekt od Sledgehammer Games. Według plotek twórcy rozwijają Call of Duty: Black Ops 5 lub Call of Duty: Black Ops (pełny restart, podobnie jak Call of Duty: Modern Warfare), ale pokaz gry odbędzie się dopiero w okolicy lutego-marca.

Interesują Was doniesienia dotyczące PS5? Zapraszamy do kolejnych newsów:

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/01/call_of_duty_marketing_seemingly_sticks_with_sony_in_ps5_launch_year

Tagi: Activision call of duty call of duty 2020 playstation 5 PS5 sony