Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.02.2020 18:49
Assassins Creed Ragnarok
2071V

Ubisoft szykuje 5 gier AAA. Wszystkie gry trafią na PS5 i Xbox Series X

Ubisoft podsumował swoje wyniki – w ostatnim kwartale firma odnotowała znacznie gorszy rezultat względem tego samego okresu ubiegłego roku. Powracający katalog zmniejszył straty, ale wydawca szykuje się na premierę 5 gier AAA.

Francuska korporacja podsumowała ostatni kwartał (od 1 października do 31 grudnia 2019 roku) i choć wyniki były słabsze względem tego samego okresu ubiegłego roku (-16,2%), to Ubisoft spodziewał się takich rezultatów. Prezes Yves Guillemot podkreślił, że problemy są spowodowane opóźnieniem premier kilku dużych produkcji.

Na szczęście dla Ubisoftu – Rainbow Six Siege, Assassin’s Creed Odyssey, The Crew 2 oraz Mario + Rabbids Kingdom Battle notują „doskonałe wyniki”. Shooter Francuzów posiada już 55 mln zarejestrowanych graczy, a Odyssey osiągnął znacznie lepszy wynik (50%) o Origins. Uplay poprawił swoje osiągi rok do roku od 73%.

Ubisoft nadal najwięcej gier sprzedaje w Stanach Zjednoczonych i wciąż najwięcej graczy kupuje produkcje w wersji na PlayStation 4. W zestawieniach można dostrzec dobry wynik PC, który jest pewnie spowodowany uruchomieniem Uplay Plus.

W okresie od 1 kwietnia 2020 roku do 31 marca 2021 roku Ubisoft wyda 5 gier AAA. 3 tytuły zostaną opublikowane do 31 grudnia 2020 roku, a kolejne dwa do 31 marca 2021 roku. Firma nie podaje nazw, ale możemy podejrzewać, że są to:

  • Watch Dogs Legion
  • Gods and Monsters
  • Rainbow Six Quarantine
  • TBA - Nowy Assassin's Creed
  • TBA - Macie pomysły?

Wszystkie gry trafią na konsole aktualnej i następnej generacji. Dwie wciąż niepotwierdzone produkcje to projekty z "największych IP Ubisoftu".

Należy jednocześnie dodać, że nie znamy planów Ubisoftu dotyczącego tytułów AA (takich jak Just Dance, Roller Champions), które również zadebiutują w następnych miesiącach, ale Francuzi w raporcie skupiają się na segmencie AAA.

[Aktualizacja #1]

Bez wielkiej niespodzianki. Nowe gry to Assassin's Creed oraz Far Cry.

Ubisoft wyniki do 2019 - 1

Ubisoft wyniki do 2019 - 2

Warto sprawdzić:

Źródło: Ubisoft

Tagi: aaa Assassin's Creed Gods and Monsters Rainbow Six Quarantine Ubisoft Watch Dogs Legion