Iza Łęcka Iza Łęcka 06.02.2020 07:00
Soldat 2
1557V

Soldat 2 oficjalnie. Zwiastun i premiera w 2020 roku

Jeszcze w tym roku powróci wielki klasyk. Michał Marcinkowski potwierdził prace nad Soldat 2. Gra otrzymała zwiastun, a deweloper przygotowuje graczy na tegoroczną premierę. Plany na strzelankę są bardzo ambitne.

Transhuman Design w sierpniu 2002 roku zaprezentowało graczom dwuwymiarową strzelankę, która skupiała się na sieciowej rozgrywce. Tytuł zebrał wiele pochwał i był w swoim czasie niezwykle popularny – w kafejkach internetowych oraz szkołach odbywały się liczne turnieje.

Michał Marcinkowski postanowił ożywić projekt i zapowiedział Soldat 2. Gra to „bezpośredni następca”, w którym znajdziemy się w samym środku akcji czerpiącej garściami z pierwowzoru – nadal będziemy uczestniczyć w chaotycznych starciach sieciowych.

W drugim kwartale 2020 roku odbędzie się premiera w programie Wczesnego Dostępu na Steam. Od początku zapewniony zostanie sieciowy multiplayer z dedykowanymi serwerami, niestandardowymi modyfikatorami oraz „proceduralnie wygenerowanymi lub zaprojektowanymi poziomami”. W planach jest stworzenie edytora poziomów, modów, system zniszczeń, a nawet opcja tworzenia uzbrojenia i „eksperymentalne funkcje”, takie jak klasy czy pojazdy.

Obecnie twórca zbiera chętnych do zabawy i zaprasza do wrzucania grę na swoją listę życzeń Steam. Pamiętacie ten klasyk?

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.destructoid.com/after-all-these-years-soldat-2-is-coming-to-steam-579882.phtml

Tagi: soldat soldat 2 Transhuman Design zwiastun