Nielegalna sprzedaż kont do gier dużym problemem. 24-latek usłyszał niemal 9 tysięcy zarzutów

News
13331V
Nielegalna sprzedaż kont do gier dużym problemem. 24-latek usłyszał niemal 9 tysięcy zarzutów
Wojciech Gruszczyk | 08.02.2020, 00:00

Firmy z całego świata wciąż walczą z „kluczami”, które psują ich biznes i sprawiają, że gracze kupują konta z załadowanymi grami. Jest to nielegalny proceder i przekonał się o tym dotkliwie 24-latek, który usłyszał blisko 9 tysięcy zarzutów.

W Polsce nadal popularne są aukcje internetowe, na których możemy znaleźć konto do jednej z platform załadowane po brzegi różnymi grami. Cała seria Dark Souls za 10 zł lub zestaw produkcji z uniwersum Final Fantasy za 20 zł? Od dawna wiadomo, że takie konta nie są legalne, a firmy walczą z tym procederem.

Nielegalna sprzedaż kont do gier

W 2018 roku miałem okazję wspomnieć na portalu o tym, że „policja bierze się za sprzedaż nielegalnych kodów na gry i Windowsy”. Najwidoczniej sprawa nabrała odpowiedniego wymiaru, ponieważ jak podaje rmf24.pl – 24-latek z Piekar Śląskich usłyszał prawie 9 tysięcy zarzutów i jest podejrzany o nielegalne rozpowszechnianie gier. Zainteresowany miał kupować produkcje w wersji cyfrowej, a później sprzedawał dostęp do kont na aukcjach internetowych.

Mężczyzna miał spowodować straty na niemal milion złotych, a do przestępstw dochodziło w latach 2014-2018 – w poprzedniej informacji wspominałem, że klienci kupowali „nielegalne produkty” Microsoftu właśnie od 2014 roku.

Zbieranie materiału dowodowego w takiej sprawie nie jest proste, ale policjanci z Piekar Śląskich byli wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej w Katowicach.

Na początku podejrzany usłyszał prawie 7 tysięcy zarzutów, a następnie dorzucono mu blisko 2 tysiące kolejnych – wszystkie dotyczą „nielegalnego rozpowszechniania gier w wersji elektronicznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”.

Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono ponad 130 tysięcy złotych, a według ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych mężczyzna może trafić do więzienia na pięć lat.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-mezczyzna-sprzedajacy-gry-przez-internet-uslyszal-kilka-tysi,nId,4309580

Komentarze (191)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper