Bloober Team wchodzi w segment AAA. Twórcy horrorów chcą nas porządnie przestraszyć

News
1625V
Bloober Team wchodzi w segment AAA. Twórcy horrorów chcą nas porządnie przestraszyć
Wojciech Gruszczyk | 05.02.2020, 19:19

Twórcy Layers of Fear, Observer oraz Blair Witch zmieniają zasady działania. Teraz Bloober Team chce wydawać mniej produkcji, ale firma podwyższy jakość horrorów i liczy na znacznie lepsze rezultaty. Studio z Krakowa wyrusza na podbój rynku AAA.

Bloober Team na przestrzeni kilku lat stał się jednym z czołowych zespołów pracujących nad horrorami, ale Krakowianie chcą więcej. Studio ujawniło plany na lata 2020-2022 i według nowego planu strategicznego – twórcy koncentrują się na produkcjach z kategorii AAA.

„Odchodzimy od gier realizowanych w stosunkowo krótkim okresie czasu, w średniej półce cenowej. Zamierzamy realizować większe produkcje, określane mianem AAA (w gatunku horror). Ceny naszych 'dużych gier' będą wyższe niż te, które publikowaliśmy dotychczas”

Deweloperzy będą teraz dłużej pracować nad historiami (jeden duży tytuł co 1,5-2 lata), jednak gracze mogą liczyć na wyższą jakość unikalnych rozwiązań:

„To produkty, nad którymi spędzamy więcej czasu zarówno w preprodukcji, jak i produkcji, ale tylko w ten sposób nasze unikalne rozwiązania będą zrealizowane w najwyższej jakości i będą miały szanse na walkę o sprzedaże liczone w milionach sztuk”

Bloober Team będzie pracował nad dwoma grami jednocześnie i Krakowianie nie zapomną o mniejszych projektach, które będą bazować na własnych IP. W 2020 roku Bloober Team wrzuci na rynek MEDIUM (nazwa robocza) i gra trafi na nową generację. Dodatkowo gracze mogą liczyć na nowy projekt bazujący na IP OBSERVERA.

Jesteście zainteresowani historią Bloober Team? Zapoznajcie się z tekstem Rogera i przeczytajcie najnowsze informacje dotyczące gier studia:

Źródło: https://www.money.pl/gielda/bloober-team-chce-skupic-sie-na-grach-typu-aaa-liczy-na-sprzedaz-w-mln-szt-6475457267291777a.html

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper