Scalebound może powrócić, a Astral Chain trafi na inne platformy? Wszystko zależy od Microsoftu i Nintendo

Gry
972V
Scalebound może powrócić, a Astral Chain trafi na inne platformy? Wszystko zależy od Microsoftu i Nintendo
Iza Łęcka | 04.02.2020, 07:34

PlatinumGames zebrało już prawie 1 mln dolarów na odświeżenie The Wonderful 101. Twórcy nie poprzestają na jednej produkcji i myślą przyszłościowo o Scalebound oraz o Astral Chain. Wszystko jednak zależy od firm zewnętrznych. 

Twórcy z PlatinumGames zapowiadając The Wonderful 101: Remastered udzielili wywiadu kilku redakcjom, które chętnie podjęły temat innych produkcji przygotowywanych przez japońskie studio. Pomimo zaplanowanej zapowiedzi trzech kolejnych gier, zespół wspomina również o dwóch innych produkcjach.

Scalebound może zostać wskrzeszone. Atsushi Inaba podczas rozmowy z Eurogamerem zaznaczył, że choć IP o smokach należy do Microsoftu, to Japończycy kochają ten pomysł i chcieliby do niego wrócić. Wszystko zależy od korporacji z Redmond, jednak studio chce podjąć działania, które pomogą opracować grę.

Nie brakowało również komentarza w sprawie Astral Chain. Nintendo posiada połowę praw do IP będąc jednocześnie wydawcą gry, dlatego też rozpoczęcie prac opiera się na wydaniu pozwolenia na przygotowanie gry na inne platformy. PlatinumGames tłumaczy, że jest za wcześnie, by mówić o planach dotyczących tej marki.

Obecnie wszystko zależy od Microsoftu oraz Nintendo – czy korporacje pozwolą na dokończenie prac lub przerzucenie IP na inne platformy? Sprawy są wątpliwe, jednak PlatinumGames postanowiło skomentować sytuację i wytłumaczyć problemy z grami, które są wyczekiwane przez niejednego gracza.

Na naszym serwisie sprawdzicie także:

Źródło: https://www.eurogamer.pt/amp/2020-02-03-platinum-gostaria-de-terminar-scalebound

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper